Není třeba bezhlavě utrácet, abyste měli úžasnou svatbu plnou smíchu a štěstí. Své tipy, jak na to, nám prozradila čtenářka Katka

A máme tu další příběh skutečné svatby, od skutečné nevěsty. Tentokrát se s námi o vzpomínky na svůj velký den podělila Katka. Dokazuje, že i bez překotného rozhazování peněz se dá vykouzlit skvělá svatba, když si stanovíte priority.

Velké dilema hned na začátku bylo, že manžel chtěl svatbu v zahraničí, ideálně jen se svědky. Já jsem se zase více přikláněla k tradiční svatbě v ČR. Nakonec jsme se shodli, že si den chceme užít společně se všemi, které máme rádi, a tak jsme na podzim roku 2017 ušli první krůčky v plánování naší svatby. Začali jsme hledat ideální místo a sepsali seznam hostů. Byl neskutečně dlouhý 🙂

Věřili jsme v krásné počasí a svatbu jsme chtěli venku, proto jsme hledali chalupy, mlýny, stodoly, farmy. Vytvořila jsem si seznam míst, kde je možné i ubytování a postupně jsem obvolávala a vyškrtávala ze seznamu. K mému překvapení je celkem těžké najít fajn místo, které by bylo přes léto volné a finančně dostupné. Nakonec jsme našli volný červnový termín na Farmě Blaník, kam jsme se přijeli podívat a hned jsme věděli, že to je to pravé místo. Týden poté nám volali z Farmy, že se jim uvolnil ještě termín 18.8. O našem velkém dni nakonec rozhodla náhoda, když jsme si hodili korunou a vyhrál srpnový termín.

Když jsme měli zamluvené místo a datum, celkem se nám ulevilo. Bylo to tříměsíční martýrium.

Svatební přípravy doporučuji všem párům

Obřad jsme chtěli oba církevní. Manžel je křtěný, já nikoliv. Říct si vzájemně sliby a užít si moment vzájemného odevzdání se sobě, společně s rodinou a přáteli, bylo pro nás důležité. Krásnou atmosféru navodil náš kněz Eliáš, který měl milou řeč a působil neformálně, což bylo velmi hezky vnímáno všemi hosty.

Absolvovali jsme Svatební přípravy, které nás velmi mile překvapily. Doporučili bychom je všem párům, nejen těm, kteří plánují církevní obřad.

Výzdobu zvládnete sami

Co se týkalo svatební výzdoby, manžel nechal vše v mojí režii. Inspiraci jsem čerpala hlavně na Pinterestu. Měla jsem v hlavě nějakou představu, ale nechtěla jsem příliš utrácet z rozpočtu. Vyrobila jsem si vázičky, těžítka na balónky a kyblíky na květinovou výzdobu. Víc nebylo potřeba.

Domluvili jsme se, že budeme raději investovat do kvalitní živé hudby, do šatů a obleku, do dobrého fotografa a do svatebního videa, ze kterého jsme nadšeni.

A bylo to opravdu to, co hosté ocenili.

Hudba skvělá – v kostele a pak celé odpoledne hráli dva velmi příjemní kluci (Acoustic A-team) a večer kapela (The Hron Brothers), která vydržela až do ranních hodin. Jídlo a pití nám zajistila přímo Farma Blaník a vše bylo opravdu výborné. Dort, který jsem si na místě dozdobila květinami, upekla kamarádka (My little home bakery). Hromadu květin jsme nakoupili ve velkoskladu s květinami (Tulipa) a s další kamarádkou jsme uvázaly svatební květinu a ostatní květiny a výzdobu.

Dobří přátelé jsou základ

Svatbu jsme měli bez odpoledního programu, a přesto jsme se nezastavili. Kamarádi připravili spoustu překvapení a vytvořili pro nás skvělou atmosféru. Neměnila bych nic, vše bylo naprosto perfektní.

Závěrem bych vyzvala všechny nevěsty, které jejich den čeká, ať se z ničeho nestresují. Měsíc před svatbou nám náhle zemřel pejsek a následně vypadl kostel, kde měl být obřad, a se vším jsme se nakonec dokázali poprat. Jde o Vás a Váš den, který je potřeba si maximálně užít, strašně rychle totiž uteče. Prožijte ho naplno a netrapte se detaily.

S úsměvem K. V.

 

  1. Paní Kateřino, vše vypadá fantasticky. Už se sama nemůžu dočkat, až se budu vdávat. Jen jedno mi, prosím, prozraďte. Kde jste natrefila na tak krásného chlapa? Snad ještě více než ten oblek by mu slušely třeba bílé rifle, navíc vidět ho takto například se sklenkou dobrého vína… Z toho pohledu se musí nejedné ženě zatočit hlava. Přeji vám oboum krásné manželství a držte si toho Vašeho playboye.

    1. Vážená Michaelko Blažková, děkuji za Váš postřeh. Máte pravdu, v bílých kalhotách mu to opravdu sekne. Ale ač by si mohl někdo myslet, že je fiflena, opak je pravdou 🙂
      Těším se snad brzy i na Váš článek ze svatby a moc děkujeme za přání . K.V.

Leave a Reply
Your email address will not be published. *

Click on the background to close