Ukažte záda! Svatební šaty ve stylu „statement back“ vašim hostům zaručeně vyrazí dech!

Neúnavně pro vás mapujeme nabídku návrhářů a salonů se svatebními šaty. Při prohlížení všech těch obrázků nás nadchl jeden detail, který se opakuje zas a znova u různých výrobců. Jsou to originálně pojatá záda, kterými upoutáte pozornost. Vybrali jsme proto pro vás pár tipů jako inspiraci. Tento prvek totiž určitě stojí za zvážení.

Chcete být ve svůj slavný den šik, sexy a rafinovaná, ale odmítáte lacinost a podbízivost? Zkuste „statement back“, tedy zádový díl, kterým vyjádříte určitý postoj. Ať už k módě (že ji milujete a vyznáte se), nebo ke svému svatebnímu dni (že jste si dali záležet na každé drobnosti).

Šaty, u kterých jsou dominantou právě záda, ocení ženy, které jsou sebevědomé, mají svůj styl, nebojí se být středem pozornosti a mají smysl pro detail. Takovými šaty zaručeně ohromíte, obzvlášť, pokud jsou zepředu prosté a umírněné. Jednoduchý výstřih, decentní zdobení… Pak se ale otočíte a „wow“ efekt je jistý.

Pro nevěsty se takové šaty hodí dvojnásob, když si uvědomíte, že po většinu obřadu stojíte ke svatebčanům zády. Ti se pak mohou kochat nečekaným provedením vašich šatů, třeba v situaci, když oddávající mluví zbytečně dlouze, nebo není pořádně slyšet. A co teprve ten efektní příchod: blížíte se uličkou ve svých zdánlivě prostých šatech…pak je minete…a oni zatají dech úžasem.

Zdůrazněná záda můžou mít řadu podob

Výrazná záda se drží na módním výsluní už nějaký ten pátek a vzhledem k možnostem, které nabízejí, je jasné, že tam ještě nějakou chvíli zůstanou. Máte raději romantiku, minimalismus, klasiku nebo extravaganci? Je vám blízký boho a vintage styl, nebo byste raději princeznovský vzhled? Vše je s tímto druhem šatů možné, jen si vybrat to správné provedení.

Iluze krajkové kresby na holé kůži

Velký výstřih

Vykrojení ve tvaru srdíčka, kruhu apod.

Výšivka, kamínky či korálky

Stuhy a šněrování

Knoflíková léga

Nechte efekt vyniknout

Aby efekt holých či jinak zdůrazněných zad patřičně vynikl, hodí se k tomuto typu šatů vyčesané vlasy nebo účes na stranu.

A ještě jedno úskalí šaty s výraznými zády přinášejí. Nemůže pod nimi být vidět podprsenka! Rozhodně ne ve svatební den. Pokud máte dokonalou postavu, řešení je jednoduché, prostě si ji nevezmete.

Pro nás ostatní jsou naštěstí na trhu možnosti, jak tuto zapeklitost vyřešit. Můžete si zakoupit nalepovací gelovou podprsenku. Nebo sehnat podprsenku s průhledným zadním páskem, což se ale hodí jen v případě, že tento pásek bude skryt pod výšivkou nebo aspoň tylem, protože na holých zádech by i tak razil. Existují také podprsenky určené přímo pod šaty s holými zády, které se omotávají kolem pasu. No a nebo si nechte podprsenku všít přímo do šatů. To je ostatně u mnoha modelů v půjčovnách samozřejmost.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, musíte na vhodné prádlo myslet včas, ideálně ještě, než půjdete šaty vybírat či zkoušet.

Navzdory této drobné nesnázi jsou šaty ve stylu „statement back“ žhavým módním tipem, snoubí v sobě současný trend jednoduchosti a efekt překvapení, zajímavý detail, kterým potěšíte oko hostů a sama se díky němu budete cítit skvěle. A o to jde ve svatební den v prvé řadě!

 

Zdroj fotografií: Maggiesottero.com

Leave a Reply
Your email address will not be published. *

Click on the background to close