Pár tipů, jak na svatbě využít fotky z Polaroidu nebo Instaxu vám doporučí Polagraph

Polaroid na svatbě se zaslouženě stal fenoménem a na málokteré svatbě už dneska Polaroid nebo Instax chybí. Jak ho ale na váš velký den využít co nejlépe, který konkrétně si vybrat, jak z něj udělat ty nejhezčí snímky a jak z nich vytvořit ten nejlepší svatební dar? Přečtěte si pár tipů od Polagraphu.

Pokud si na svatbu půjčujete Polaroid nebo Instax, nejprve je třeba se rozhodnout který typ zvolit, protože nabídka je docela široká. My pro vás máme super tip – nový Instax Square. Není to sice klasický vintage Polaroid, který je pověstný svým nádherným retro nádechem, ale zato vás Square nadchne svojí rychlostí a snadným ovládáním. Jak již název napovídá, Square dělá čtvercové fotky, což je pro Polaroidy typické a skvěle se to k nim hodí. Navíc taková fotka vychází na méně než polovinu peněz než z vintage Polaroidu. Square tedy jednoznačně vyhrává v poměru cena / velikost a kvalita fotky. 

Jakmile máte foťák vybraný, jistě se ptáte, kolik fotek k němu budete potřebovat. Naše rada zní – kolik máte na svatbě hostů, tolik s sebou vezměte fotek. Je nicméně dobré se předem rozmyslet, jak vlastně chcete polaroidové fotky využít. Chcete pro novomanžele fotoalbum jako dárek? Pak budete pravděpodobně fotit všechny hosty, ale povětšinou po párech, a tak by vám fotek stačilo i méně. Chcete však, aby si i hosté mohli odnést nějakou tu fotku na památku? Buďte si jistí, že jakmile vás uvidí po svatbě s Instaxem pobíhat, samozřejmě fotky budou chtít! Když si tedy vezmete tolik fotek, kolik máte hostů, snadno naplníte fotoalbum a ještě vám zbyde pár snímků i pro kamarády. A i v tomhle případě pro vás máme tip – když si Instax půjčíte od nás z Polagraphu, můžete si od nás vzít filmy i do rezervy, a když je neprofíte, vezmeme si je od vás nazpět. Nebojte se tedy mít po ruce filmů i více, kdyby se focení rozjelo a mělo úspěch!

Kdo bude na svatbě Polaroid obsluhovat? Dobře si to rozmyslete. Určitě doporučujeme, aby ho měl na starosti někdo konkrétní. Pokud totiž foťák jenom necháte ve fotokoutku, aby s ním mohl fotit každý, pravděpodobně vám fotky zmizí ani nebudete vědět jak – a plného fotoalba se přitom nedočkáte. Ve foťáku je také potřeba po každých 10ti fotkách vyměnit film, měli byste mít po ruce i náhradní baterie, a tak je zkrátka dobře, když má Instax v rukou někdo, na koho se můžete spolehnout. Doporučujeme, aby měl fotograf svoje „stanoviště“, třeba nějaký pěkný fotokoutek s fotopozadím, ale zároveň měl volnost pobíhat během svatby po place a fotit, kdekoliv hosty zastihne. Fotky tak budou mít lepší atmosféru, nebudou „na jedno brdo“ a budete je mít spojené i s konkrétními zážitky. Pokud si nejste jisti, komu focení Instaxem svěřit, můžete požádat profi polaroidového fotografa.

Co ještě k focení Polaroidem potřebujete? Nabídka fotoalb je opravdu pestrá, ale přesto není snadné najít nějaké kvalitní, pěkné a vkusné. Mrkněte, jaká alba jsme pro vás vybrali v Polagraphu, anebo si nechte album vyrobit na míru. Není to sice levná sranda, ale i Čechách najdete opravdu šikovné knihaře, kteří dokáží zázraky, můžete jim přesně popsat svoji představu a třeba si na album nechat vyrazit iniciály nebo datum svatby. Na lepení fotek do fotoalba můžete použít oblíbené washi pásky či klasické fotorůžky, přání a vzkazy pak psát třeba bílou tužkou, anebo zlatou či stříbrnou fixou. 

Kromě fotoalba můžete využít i rekvizity či si nechat navrhnout fotopozadí na míru. V Polagraphu například spolupracujeme s různými českými ilustrátory, kteří vám na základě vašeho zadání připraví a nakreslí cokoliv si budete přát. Fotopozadí pak vytiskneme na vinyl, pověsíme na stativy, zapojíme světla a focení může začít.

Když už s Polaroidem nebo Instaxem na svatbě fotíte, máme pro vás poslední zásadní tip. Foťte portréty. Nebojte se jít při focení blízko, focené oslovit a nechat je, ať se na fotku soustředí. Polaroid ani Instax totiž není úplně vhodný na reportážní snímky, a tak se nebojte přenechat focení prvního tance či polibku fotografovi s digitálem, ale soustřeďte se mezitím raději na focení portrétů rodiny či blízkých kamarádů. Protože právě portréty na Polaroidu vypadají nejlépe a právě na portrétech strčíte digitál hravě do kapsy.

V případě, že by vás tato služba nadchla a toužili si pořidit Polaroid nebo Instax na svatbu, využíjte skvělou nabídku určenou pro letošní sezónu. Po zadání objednávky využíjte slevového kódu z banneru a získejte 10% slevu.

 

Zdroj:Polagraph.cz

Leave a Reply
Your email address will not be published. *

Click on the background to close