Milujete pobřeží Jadranu? S pomocí agentury Svatby v Chorvatsku tam můžete mít pohádkovou veselku!

Chorvatsko je bezesporu jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů. Jak by také ne? Je to blízko, mají tam nádhernou přírodu, příjemně teplé a čisté moře, oblázkové pláže a vynikající jídlo, docela dobře se tam dorozumíme a žijí tam usměvaví lidé. Pokud patříte mezi milovníky jadranského pobřeží a napadlo vás, že byste si právě tam rádi řekli své ano, obraťte se s klidem na agenturu Svatby v Chorvatsku.

Chorvatsko je díky svým nádherným scenériím ideálním kandidátem na romantickou svatbu. Ale zařídit ji není tak jednoduché, pokud tam přímo nežijete. Už jen to vyřizování všeho na dálku je zbytečná komplikace, když si můžete najmout profesionály, kteří v zemi žijí, úřady mají blízko, znají perfektní místa na obřad i hostinu a mají své kontakty na prověřené místní dodavatele.

Za agenturou Svatby v Chorvatsku stojí Lucie Neumann, s kterou budete jednat v Česku, a pak také koordinátorka žijící přímo na území Chorvatska, ale samozřejmě hovořící plynně česky. Takže o vás bude postaráno jako v bavlnce.

Zajistí vám vše od úředních formalit, přes zajištění svatebního místa, hostiny, hudby či vyzdobeného auta, až po kadeřnici a vizážistku, dort, realizaci svatebních zvyků nebo hlídání dětí. Chtěli byste se během svého dne vyfotit na koni nebo se projet na loďce? Žádný problém!

Co potřebujete pro chorvatskou svatbu

V prvé řadě musíte dodat řadu dokumentů:

  • rodné listy snoubenců – musíte si požádat na matrice o vydání nového originálu rodného listu, a to nejdříve 3 měsíce před svatbou
  • vysvědčení o právní způsobilosti – vydává opět matrika a opět nesmí být starší než 3 měsíce před svatbou, zároveň tento dokument potvrzuje i váš rodinný stav, tedy že jste svobodní, rozvedení atd.
  • platný cestovní doklad nebo občanský průkaz – s platností minimálně 6 měsíců po termínu svatby, slouží k ověření totožnosti

Tyto dokumenty musí být přeloženy soudním tlumočníkem do chorvatštiny. Agentura Svatby v Chorvatsku ze své zkušenosti dodává, že je lepší nechat si překlady pořídit přímo v Chorvatsku, abyste se vyhnuli případným komplikacím při právním uznání vašeho sňatku. Proto je dobré tyto dokumenty naskenovat a poslat agentuře a oni překlady zajistí.

Dokumenty týkající se občanů ČR a SR nepotřebují ani notářské ověření ani tzv. apostilu.

Dále je nutná žádost o uzavření sňatku, podepsaná oběma snoubenci osobně před chorvatským matričním úřadem. Na úřad se musí dostavit oba snoubenci osobně, je to povinná podmínka uzavření sňatku v Chorvatsku. Tato oficiální schůzka trvá necelou hodinu a musí být přítomen soudní tlumočník. Jedná se o potvrzení vaší totožnosti, svobodné vůle s uzavřením sňatku, vyřeší se otázka příjmení po svatbě apod. O uzavření sňatku musíte požádat 30-45 dní před termínem sňatku, ale pokud za vás formality vyřídí agentura, osobní schůzka může proběhnout jen pár dní předem.

Další nutnou formalitou je soudní tlumočník, který musí být přítomen uzavření vašeho sňatku, aby bylo manželství platné.

Po svatbě pak obdržíte oddací list, většinou hned na místě, nejpozději ale druhý den na příslušné matrice. Pro českou matriku si ho poté budete muset nechat soudně přeložit do češtiny.

Svatba s pomocí agentury

Agentura se hodí nejen na vyřízení úředních požadavků, ale také na zajištění dalších věcí přímo na místě. Těžko byste takhle na dálku, v neznámém prostředí, sháněli restauraci, květiny nebo další služby.

Svatby v Chorvatsku vám nabízí předem připravené svatební balíčky nebo vám sestaví svatbu individuálně na míru. Záleží, co je vám bližší. Můžete mít jen obřad nebo i hostinu, pokud chcete, agentura vám zajistí i koordinátorku pro celý svatební den.

Velmi zajímavou alternativou je svatba s hostinou u moře. Obřad při šumění vln na pláži je sice romantický, ale pokud se vezmete na radnici nebo na terase restaurace, ušetříte za poplatky a peníze budete moci vynaložit na hostinu na pláži. Zatímco obřad trvá kolem 15 minut, hostina daleko déle, takže si pro nás neobvyklou kulisu budete moci užívat mnohem delší čas.

Cena za svatební balíčky se pohybuje od 440,- €.

Výhodou zahraniční svatby je, že ji můžete rovnou spojit se svatební cestou. A takové Chorvatsko je pro romantickou relaxaci ve dvou jako stvořené.

Další nabídka agentury

Kromě klasické, právně platné svatby, vám agentura Svatby v Chorvatsku může zajistit i další události:

  • registrované partnerství
  • symbolická svatba – není právně platná, slouží třeba pro obnovení slibu po letech nebo při výročí, nebo si můžete udělat oficiální svatbu v Česku a potom jen romantický symbolický obřad na chorvatské pláži
  • oslavy výročí či narozenin
  • výletní plavby, hostiny, ubytování

Myslíte, že svatba v Chorvatsku je to pravé pro vás? Kontaktujte agenturu. Na webu mají kontaktní formulář, můžete také využít telefon (+420 705 100 747) nebo e-mail (lucie.neumann11@gmail.com).

Zdroj: Pixabay.com, Svatby v Chorvatsku

Leave a Reply
Your email address will not be published. *

Pro zavření klikni na pozadí