Barevné inspirace na svatby je všude plno, ale co dělat v případě, kdy svoji barvu zvolenou nemáte? Podle čeho si vybírat? A jaké barvy se k sobě navzájem hodí? To vše si dnes povíme.

 

 

V případě výběru barev na svatbu je to stejné jako při oblékání. Většina lidí si na sebe obleče dvě barvy, které k sobě navzájem ladí – a poté k tomu přidají onu třetí barvu (například ve formě doplňku), která vše tak trochu rozzáří, či ozvláštní. Stejně bychom měli postupovat i při výběru barev na svoji svatbu. Musíme volit hlavní barvu, poté barvu, jenž bude té první oponovat, a nakonec třetí barvu, která vše doplní.

 

 

Hlavní barva

Při výběru hlavní barvy bychom měli být opatrní. Je o barvu, která bude vidět nejvíce a zřejmě bude i součástí svatebních tiskovin a jiných kousků. U většiny svateb je za dominantní barvu považována bílá barva, protože se lehce kombinuje, jde o symbolickou barvu svateb. Hezky může vypadat jakákoliv barva, ale nejlepší je hledat ve světlejších tónech, aby nebylo vše moc tmavé.

Vedlejší barva

Vedlejší barva je ta, která bude doplňovat naši první barvu. Zde se nemusíme držet při zemi a můžeme si zvolit i výrazné barvy, jakými jsou například červená, zlatá, modrá, fialová a další. Také jde o barvu, která je většinou na dekoracích.

Barva na doplnění

Třetí barva se bude objevovat hlavně na drobných detailech a má za úkol sjednotit předchozí dvě barvy.

 

 

Nejčastější barevné kombinace:

  • Fialovo-bílá
  • Červeno-bílá
  • Červeno-zlatá
  • Stříbrno-bílá
  • Vínovo-bílá

 

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz