Při výběru místa na svatbu nesmíme zapomínat na to, jaký typ svatby chceme. Romantickou duši jistě neohromí obřad na radnici. To platí i naopak. Vybrali jsme pro vás nejvíce využívaná místa a řekneme vám, co svatba právě na každém z nich obnáší.

Svatba v kostele

Svatební obřad v kostele je snem mnoha romanticky založených párů. Přesto jde o posvátné místo, kde se nehodí svatba pro každého. Jedním z mnoha aspektů výběru je i to, že většina ze snoubenců, co se nechávají v kostele oddat, jsou pokřtěni. Samozřejmě najdeme i kostely, které nejsou jen křesťanské. Vše je o tom, kde budete hledat. Navíc – v kostelech je ta nevýhoda, že vám může být při obřadu docela chladno, což jde ale přežít.

 

Svatba a zámku

Svatební obřad, ale i následní oslava se může uskutečnit i na nějakém krásném místě, kterým hrady i zámky bez jakýchkoliv pochyb jsou. Musíte ale počítat s tím, že se vaše náklady na svatbu značně prodraží. Dále je třeba sehnat si někoho, kdo vás může oddat a nedělá mu problém přijet. Na některých místech jsou na svatby i uzpůsobeni. To právě díky jejich četnosti, proto je vhodné zajistit si rezervaci včas.

 

Radnice – Obecní úřad

Pokud nejste příliš nároční nebo toužíte po malé svatbě, je pro vás svatba na “úřadě” tím pravým. Jde o místo, kde se může nechat oddat kdokoliv. Oddávajícím je starost obce či města. Navíc si můžete vše romantické vynahradit na oslavě.

 

Stodola a jiná stavení

Přírodní (rustikální) svatby jsou velkým hitem poslední doby. Proto mnoho párů volí svatby ve stodolách a podobných stavbách, které mají svoje vlastní kouzlo. Jde hlavně o místo, které je vhodné pro teplejší podnebí.

 

 

Zámecká zahrada

Kromě zámku je zámecká zahrada dalším oblíbeným místem. To hlavně v létě nebo zezačátku podzimu. Většina zámeckých zahrad obsahuje spousty krásných květin, které vytvoří romantický nádech každé veselce. Při výběru musíte dávat pozor opět na povolení (tak jako u zámků).

 

 

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz