Pantone Color Institute vyhlásil tak jako každý rok novou barvu pro rok 2018. Stala se jí barva s názvem Ultra Violet, která má přesný odstín číslo 18-3838. Jde o barvu, která je přímo ideální pro každou svatbu.

 

 

Barvou roku podle Pantone je pro rok 2018 barva Ultra Violet. Podle Pantone jde o barvu, která je spojována s mystikou, kouzlem a tajemnem vesmíru. Tato barva má mít jistou spirituální moc. Zároveň jde o barvu poměrně výraznou (tak jako barva roku 2017 Greenery), originální a ženskou.

 

 

Pokud bychom se na fialovou podívali z ohledu psychologie barev, našli bychom, že jde o mystickou barvu, která je symbolem spirituálního světa, ale také dobrosrdečnosti. Jde o spojení modré barvy klidu a červenou barvu, která představuje vášeň a energii. Jde o skvělou barvu na svatby, jelikož například květiny fialové barvy značí naši úctu či obdiv k druhým, například partnerovi.

 

 

Fialovou barvu můžeme na svatbě použít naprosto na čemkoliv. Svatební tabule, květinová výzdoba, dekorace, šaty, ale i dort. Vše bude vypadat krásně a navíc velmi elegantně. Nemusíte se bát, že vaše svatba bude nevýrazná, jelikož fialová je nápadná již na první pohled.

 

Fotografie: Pinterest

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz