Čokoláda vždy byla i bude jednou z nejoblíbenějších sladkých pochutin na světě. Proto není žádný důvod, proč bychom její oblíbenosti nemohli užít i na naší svatbě. A v jakých formách to můžeme udělat?

 

 

Čokoláda je jednou z nejvíce oblíbených sladkostí na světě, a proto není divu, že se objevuje na téměř každé svatbě alespoň v nějaké formě. Její výhodou je právě spousta forem, ve kterých ji lze servírovat. Proto si nyní řekneme, jaké to jsou. Může jít o skvělý způsob, jak si zařídit svůj candy bar pro každý mlsný jazýček.

 

Dezerty

Dezerty jsou přirozenou součástí každé svatby. Ať jde o čokoládový puding, fondue nebo čokoládovou pěnu, každý host si jistě pochutná. Skvěle může zapůsobit i pohár plný ovoce, například jahod, zalitý rozpuštěnou čokoládou, který doplníme porcí sladké šlehačky. Čokoládová zmrzlina může potěšit hlavně malé hosty, kteří milují zmrzlinu v jakékoliv její podobě. Všechny tyto sladkosti stačí hezky naaranžovat a každý si může vybrat právě to svoje.

 

 

Horká čokoláda

V této chladné době nepotěší nic víc jako horký nápoj, který nás zahřeje. V tomto případě je dobrou volbou horká čokoláda. Opět je na nás, co si pro své hosty připravíme. Můžeme nabízet klasickou mléčnou čokoládu, pokud to chceme brát opravdu “čokoládově”, tak můžeme přidat i čokoládu bílou či hořkou. Opět stačí naaranžovat, do misek přidat různé bonbony, sypání, šlehačku či ovoce a zahřátí v podobě sladkého potěšení na sebe nenechá dlouho čekat.

 

 

Čokoláda jako dáreček

Téměř na každé svatbě je pro hosty při odchodu přichystaná výslužka. Může jít téměř o cokoliv. Někdo balí hostům něco z toho, co se podávalo na svatbě, někdo zase připravuje něco speciálního. Dobrou volbou je v tomto případě opět čokoláda. Stačí nalámat pár kousků a hezky je zabalit. Jestliže jste hravější, můžete si vyrobit vlastní obaly na čokolády a zabalit do nich celé tabulky, které potom dáte hostům.

 

Čokoládové pralinky

Pralinky jsou skvělé v tom, že je jich nepřeberně mnoho druhů a navíc jsou malé. Takže můžeme zkoušet spousty nových věcí a pořád se nebudeme cítil přecpaní. Taky je můžeme použít na výslužku pro hosty.

Čokoládový dort

Nejčastější formou čokolády, která se svatbách vyskytuje je čokoládový svatební dort. Jeho výhoda je v tom, že jej můžeme nazdobit dle libosti. Někdo má radši ovoce, tudíž můžeme povrh nechat pokrytý ovocem, někomu stáčí právě ta čokoláda. A víte, jak je dobrý dort z pravé belgické čokolády?

 

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz