Motýlek je běžnou součástí mnoha svatebních obleků. Proč se ale nezkusit odlišit? Se značkou Ondráček BT to půjde snadno. Nabízí krásné motýlky z kovu.

 

Dobrý den, jsem ráda, že jste se rozhodl, že nám odpovíte na několik otázek. Můžete nám říct, jak vůbec vzniknul nápad na tvorbu motýlků, které děláte?
 
Dobrý den, těší nás Váš zájem o naši tvorbu. Tento nápad vzniknul přibližně před rokem, a to čistě v reakci na myšlenku, zda by bychom byli schopni vyrábět módní doplňky, neboť doposud jsme se ve výrobě zaměřovali čistě na velké kované brány, zábradlí či umělecké plastiky. V poslední době si také všímáme tendencí rozšířit povědomí o tradičních řemeslech i u mladších generací, kterými bývají často opomíjena. Naší prací se zároveň snažíme popularitu řemesel zvýšit.
Myslíte si, že je lze použít i na svatbu?
Ano! Velká část zákazníků si u nás motýlka objednává právě kvůli svatbě. Některé motýlky mají vyloženě svatební nádech jako modely Mr. DOT či Mr. SHINY. Nabízí se také možnost sladit ženichova motýlka s nevěstiným účesem pomocí brože, kterou lze upevnit i do svatebního účesu.
Můžete se nám představit? Kdo za tímto nápadem stojí?
Jsme brácha se ségrou a přesto, že jsme oba studenti magisterského studia na filozofické fakultě, milujeme design a řemeslo. Proto jsme vymysleli značku OndracekBT, ve které se snažíme propojit moderní design a rodinnou kovářskou tradici.
Co nám můžete povědět o vašich výrobcích? Z čeho jsou, na co se hodí, kolik zhruba stojí?
Naše motýlky jsou unikátní tím, že se v podstatě jedná o první pánský šperk na krk. Celá výroba od prvního návrhu až po finální povrchovou úpravu probíhá v naší kovářské dílně. Motýlci, stejně jako dámské brože, jsou vyráběni ručně za použití kombinace barevných kovů, jakými jsou mosaz, měď a také ocel. I navzdory použitým materiálům jsou motýlci lehcí a pohodlní. Jak jsme již zmínili, naše výrobky se hodí ke svatebnímu obleku, ale stejně tak s nimi můžete zaujmout při obchodní schůzce, či zazářit při neformálních příležitostech. Ceny motýlků se dle náročnosti výroby a použitého materiálu liší a začínají na 1780 korunách.
Kde vás najdeme? Máte nějakou prodejnu nebo e-shop?
Naše motýlky jsme již dvakrát představili v rámci MINT marketu. Kované motýlky i brože si lidé mohou zakoupit jak prostřednictvím instagramu @ondracek.bt, tak na e-shopu www.ondracekbt.cz.
Máte nějaký cíl, za kterým si jdete? Nebo například sen, ať pracovní nebo osobní?
 
Naším cílem je vyrábět kvalitní kovářské výrobky s jedinečným designem. Snem do budoucna je naše výrobky stále zdokonalovat, rozšířit povědomí o kovářském řemesle a ukázat, že i kovářství je v módě! Naším snem zkrátka je, aby se naše zákaznice i zákazníci cítili s našimi módními doplňky výjimečně.
Co byste chtěl vzkázat našim čtenářkám?
Aby se nebály být ony ani pánové jedineční a nebáli se odlišovat i skrze věci, které nosí. Neboť kdo chce být nenahraditelný, musí být zároveň odlišný.

Fotografie: Ondráček Robert

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz