Není tajemstvím, že se přes jaro a léto uskutečňuje mnoho svateb díky slunečnému počasí. Možná jste si ale neuvědomili, že i útulná zimní svatba může být svým způsobem magická. Proto vám přinášíme inspiraci na několik svatebních detailů z reálných svateb, které vás mohou zaujmout.

 

 

Od sněhově bílých ozdob až po zářivě červený dekor. Zimní svatba může působit elegantně, ale také velmi neočekávatelně, jelikož kombinací, jak zimní svatbu uspořádat je neskutečně mnoho. Jen bychom se měli snažit, aby svatba sama o sobě nepůsobila jako oslava Vánoc nebo Silvestra, někdy platí, že méně je více. Inspirace se hledá nejlépe u reálných svateb, proto i fotografie, které zde najdete, pochází z opravdových akcí.

 

 

Krásné místo na stolování si můžeme vytvořit i s pomocí stromů, přesněji z tenkých kmenů, které stačí nařezat na libovolně tlustá kola. Ty poté naaranžujeme na stoly, případně přidáme svíčku a romantický a hlavně přírodní dekor je na světě. Vtipně mohou působit i zlaté rámečky s vtipnými vzkazy pro hosty.

 

 

Strom nemusí patřit jen na Vánoce do obýváku, parádu může udělat i na vaší veselce. Stačit nám k tomu bude strom, ale i klidně jen větší větve, na které můžeme zavěsit světýlka, proužky bílého krepového papíru, nebo také fotografie či vzkazy.

 

 

Dorty můžeme vybírat ve světlejších barvách. Nemusí jít o sněhově bílou, hezký je i odstín slonovinové kosti, který působí víc jemně. K takovémuto jednoduchému dortu bezesporu paří i jemné detaily jako je vzorek, květiny, ovoce, aj. Velkou parádu udělají dekorace ve zlaté barvě. Červená zase udělá krásný barevný kontrast.

 

 

I šišky mohou působit opravdu vkusně, jestliže je správně naaranžujeme. Jednou z možností je jejich natření (nasprejování) bílou barvou. Umístit je můžeme ke jmenovkám, jak je tomu na obrázku. Hezky budou vypadat i volně na svatební tabuli, ale i jako drobná dekorace ve skleničce.

 

 

Přestože se v zimě brzy stmívá, nám to problém nedělá. Použití malých světýlek, ať ve formě řetězu nebo v lucerničkách, bude vypadat elegantně, romanticky a celé svatbě dodají kouzelný nádech.

 

 

Žádné zimní nevěstě by neměl chybět kožíšek nebo alespoň dlouhá teplá šála či přehoz. Ačkoliv budete slavit v teple, nevyhnete se přecházení mezi auty a jinými místy a v šatech by byla zima i otužilé nevěstě.

 

 

Kouzelně mohou působit jakékoliv dekorace, tudíž i ty z přírodnin. Hlavní místo hrají šišky a jehličí.

 

 

Červená barva k zimě i Vánocům patří. Proto se skvěle hodí například na šaty družiček, které mohou svůj vzhled doplnit šedou šálou, která navíc zahřeje.

 

 

Tyto svatební tiskoviny jsou přímo nabity zimním kouzlem a stylem! Jde o krásné oznámení (pozvánku) se zlatým písmem, které je zdobeno zimní zelení a motivem bobulí.

 

Fotografie: Brides

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz