Každé roční období má své vlastní znaky, které jej vystihují. U zimních svatebních dortů je to hlavně bílá, zelená a zlatá barva. Jaké dorty jsme pro vás vybrali, abychom vám dodali trochu té správné inspirace?

 

 

Většina svatebních dortů, které jsou hotoveny na zimní svatby, je v bílé barvě. Jednak je to díky jejich čistotě, ale i symbolice sněhu. Díky tomu, že jde o velmi neutrální barvu, je jen na nás, jaké zvolíme konečné provedení po zdobné stránce. Častým způsobem je zdobení za pomoci různých krémů, květin (nejlépe jedlých), ale také ovoce. Zlaté dorty se hodí hlavně na silvestrovské svatby, kdy se blýská i spousta věcí okolo.

 

 

Hezky mohou vypadat i dorty, u kterých použijeme místo obyčejného podnosu kus dřeva v kruhovém tvaru. Vhodná je například bříza, protože její kůra je v krásné bílo-hnědé, místy šedivé barvě.

 

 

Nikoho neurazí ani kombinace bílé s hnědou, kterou získáme vysoký, ale stále jemný a elegantní kontrast barev.

 

 

Trendy jsou i dorty, které mají prosvítající vrstvu těsta. Nejlépe kontrast vyniká u tmavého těsta a světlého krému. K tomu stačí ovoce a máme kousek, který udělá velkou parádu. Nemusíme se bát ani přírodního dekoru. Patří sem například šišky, jehličí, kapradiny, ale i jiná přírodní kouzla.

 

 

Velmi chutný, ale zároveň zdravý může být dort s lehkým krémem a spoustou ovoce.

 

Fotografie: Marthastewartweddings

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz