Ačkoliv děti vypadají jako malí andělé, umí se stát pěknými čerty. To hlavně ve chvílích, kdy se nudí. Někteří by to vyřešili tak, že dětem vstup zatrhnou. To je ale zbytečně radikální řešení. Úplně nám postačí, když zapojíme trochu fantazie a pro děti vymyslíme zábavu, aby se nenudily.

 

 

Jako první bychom se měli rozmyslet přítomnost miminek a batolat na svatbě. Ačkoliv je podle nás svatba událostí, na které by měly být i děti, u těch nejmenších to není úplně nejlepší nápad. Přeci jen – svatba trvá delší dobu a malý prcek si potřebuje i odpočinout. Také by nebylo nejlepší, kdyby se vaše batole rozbrečelo uprostřed svatebního obřadu. Na druhou stranu, pokud víte, že vaše dítě svatbu zvládne, vemte ho se sebou. Děti jsou strašně rády středem pozornosti, takže je můžete zařadit do procesu. Holčičky mohou sypat okvětní lístky před nevěstou, kluci mohou dávat hostům myrty. Uvidíte, že vám rády pomohou. Nejenže budete mít pomoc, ale své děti i zabavíte.

 

 

Jistě není od věci, vymyslet i nějaký program, který bude jen pro děti. Na každé svatbě se jich sejde hned několik. Jak ze strany ženicha, tak ze strany nevěsty. Na rozdíl od dospělých mají děti jednu úžasnou vlastnost. Umí se bavit s kýmkoliv. Zkuste jim připravit stůl plný omalovánek, papírů, korálku, modelíny a jiných věcí. Kolem poskládejte židle a děti získají místo, kam se budou moct uchýlit, když je nebude bavit dospělácká zábava. Třeba si tam najdou nějakého nového kamaráda. Stejně tak si můžete najmout někoho, kdo se o program dětí postará. Díky tomu za vámi nebudou neustále běhat s otázkou, kdy půjdete domů. Dobrou volbou je i trampolína, kde se děti vyhrají. Samozřejmě by jim měl být umožněn přístup mezi dospělé, ale je dobré, pokud mohou být i mezi vrstevníky. Klidně jim můžete vyhradit jednu místnost, ve které se mohou dívat na pohádky. Nebo jim přichystejte různé ovoce, zmrzlinu, čokoládu, džusy – díky tomu si mohou samy míchat různé nápoje, udělat si zmrzlinový pohár.

 

 

Můžete připravit i koutek s různými hrami. Vhodné jsou Activity, Twister, ale i obyčejné hry typu Člověče, nezlob se! Možností, jak zabavit děti, je mnoho. Záleží jen na naší kreativitě. Díky svému vlastnímu programu se budou mít kam uchýlit v případě, kdy je ten váš nebude zajímat. To samé platí i naopak.

 

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz