Víte, že spoustu věcí na svatbu si můžete udělat v pohodlí domova? Stačí k tomu trocha talentu, potřebný materiál, čas – a můžete se pyšnit ukázkovou dekorací. Přinášíme vám inspiraci na výrobu několika dekorací, které určitě zvládnete!

 

EUKALYPTOVÉ SVÍČKY

Tyto svíčky se hodí na výzdobu každé podzimní svatby. Jejich výroba je jednoduchá a navíc budou mít přírodní vzhled. Jelikož jde o delší postup, máme zde i návod. U dalších DIY je výroba tak jednoduchá, že vše pochopíte i z obrázku.

Na jejich výrobu budeme potřebovat:

  • Bílou středně vysokou svíčku
  • Bílou až průsvitnou stuhu
  • Eukalyptové listy
  • Oboustrannou lepící pásku

Postup výroby dekorace:

  • Ustříhneme si stuhu tak, aby nám zvládla obepnout celý objem svíčky a ještě nám něco zůstalo na mašličku.
  • Doprostřed – na část, která bude na svíčce, nalepíme lepící pásku.
  • Poté na ni nalepíme eukalyptové listí a stuhu i s ním ovážeme okolo svíčky.

 

 

MALÉ KYTIČKY NA STŮL

Tyto kytičky jsou jednoduché na výrobu, ale mají své kouzlo. Stačí, když dáme menší kytky různých barev do nižší skleničky a tu zabalíme do nějakého hezkého papíru či stuhy. K tomu okraje přehneme do vnějších stran a dekorace na stůl je hotová.

 

Vylepšené skleničky na přípitek

K tomu, aby byly naše skleničky na přípitek zajímavější, nám stačí jednoduchý trik. Vnější okraje skleničky potřeme vodou nebo něčím lepivějším – například sirup a obalíme ve třtinovém cukru.

 

 

Přírodní jmenovky

K výrobě přírodních jmenovek nám stačí šiška a hnědý papír – nejlépe vypadá ten recyklovaný. Druhou alternativou může být větvička z jehličnanu, která nahradí šišku.

 

 

DECENTNÍ ZÁVĚS

Tento závěs vypadá i přes svoji jednoduchost kouzelně. Může posloužit jako pozadí ve fotokoutku nebo skryje místa, která nejsou až tak hezká (například ve stodole, apod.).

 

 

VÝZDOBA NA OBŘAD

Tento závěs můžete použít při svatebním obřadu, pokud se koná venku. Navíc bude díky květinové výzdobě vypadat přírodně.

 

Fotografie: Unsplash, Ohbestdayever.com

 

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz