Lesk, krajka, ale i stříbrné aplikace – tohle a mnohem víc bylo k vidění na svatebním fashion weeku v Barceloně, kde byly představeny svatební trendy svatebních šatů pro rok 2018. Co dalšího bude příští rok in?

 

Na svatebním fashion weeku v Barceloně byly představeny svatební šaty pro rok 2018. Šaty budou podobné jako minulý rok, ale dočkáme se několika hravých detailů, které nás udělají více smyslnými, aniž bychom nutně odhalili příliš. Velkou roli zde hraje použitý materiál. Návrháři budou spoléhat na různé druhy textilií (často v klasicky bílé barvě, ale nemusíte se bránit ani barvám). Mezi ně patří kožešinka, šifón, jemný satén, organza a hedvábí. Zvláštní význam si získá klenotová výšivka, která pokrývá celé tělo – tím udělá z celých šatů nádherný klenot.

 

 

Klasický střih šatů je oživen hravými proporcemi, což dá vyniknout výraznějším výstřihům, dále také bočním rozparkům, velkým výstřihům na zádech i kdekoliv jinde. Tento způsob je ideální pro ty, které se chtějí ukázat, ale ne přehnaně. V těchto místech stačí mít na šatech krajku, která odvážný kousek zjemní. Kromě toho nové konstrukce vnitřního korzetu umožňují vytvořit jedinečné výstřihy, které ještě více zvyšují smyslnost nevěsty.

 

 

Barevná paleta se bude zaměřovat do sněhově bílé barvy a dále do kovových barev. Za zmínění stojí stříbrná, ale v menší míře i zlatá. Tyto barvy dodají šatům nádech luxusu a sofistikovanosti. Nesmí chybět ani krajky, které budou hrát velkou roli v tom, kde budou umístěny. Někdy to může být jen v určité části šatů, jindy může krajka pokrývat celé šaty.

 

 

Pro větší inspiraci vám přinášíme i odkazy na nějaké svatební salony, které se nachází v Praze, Brně, ale i Ostravě. To abyste to měli v okolí, ať jste odkudkoliv. První svatební salon se nachází v Brně. Jde o svatební salon CAXA, kde najdete široký výběr šatů a určitě si některé z nich zamilujete. Druhý salon se nachází v Ostravě a jde o Salon Top Nevěsta. Třetím salonem je Salon Adina, kde je taktéž široká nabídka svatebních šatů dle kritérií pro rok 2018. Ten najdete v Praze.

 

Fotografie: Theweddingscoop

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz