Svatba v barvách purpurové a zlaté působí honosným a také odvážným dojmem, do kterého si netroufne kdokoliv. Přesto jde o nádhernou kombinaci, která udělá dojem na každého.

 

Když se má začít mluvit o jedné z nejpopulárnějších svatebních barev všech dob, jistě přijde na purpurovou. Tato barva je elegantní a působí na nás velmi ženským dojmem. Navíc – v kombinaci se zlatou barvou působí docela honosně. Tuto kombinaci lze použít na květiny, stoly, židle, dezerty – špatně nebude působit ani, když se bude svatba v tomto duchu nést u svatebních tiskovin (oznámení, pozvánka). Proto se můžete inspirovat v následujících fotografiích.

 

 

Kombinaci zlaté a purpurové lze využít úplně kdekoliv. Ať už u květinové výzdoby nebo té celkové (na obřadu i svatební oslavě). Květiny budou vypadat skvěle v kombinaci s bílými květy, vše dokončeno se zlatou stuhou. Svatební dort bude vypadat hezky v bílé barvě s bledě purpurovým zdobením. Díky tomu bude dort vypadat jemně a žensky.

 

 

Dalším způsobem, jak vkomponovat zlatou barvu mezi všechnu tu purpurovou, může být výzdoba stolů. Zlaté svícny, vázy, talíře nebo jmenovky. Nápaditě bude vypadat i upravená židle.

 

 

Vše doporučujeme prokládat bílou barvou, která vše zjemní a odlehčí.

 

 

Tuto kombinaci lze použít i na svatební tiskoviny.

 

Fotografie: Burghbrides

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz