Rustikálním svatbám, které se pořádají ve stodole, se dostává stále větší pozornosti mezi mnohými svatebčany. Přinášíme vám proto inspiraci na to, jak taková stodola ve svatební den může vypadat.

 

Barevný a sychravý podzim je jako dělaný pro každou romantickou a vdavkychtivou duši. Jde o ten druh svatby, který zaujme hlavně ty, kteří si nepřejí svatební hostinu v luxusní restauraci, ale raději se přiklání k jednoduchosti, přírodě a její kráse. Tento typ svateb je ideální pro podzim, kdy už není horko, ale stále je ještě dost tepla na to, abychom neumrzli. Přeci jen – ve stodole by to bylo s vytápěním trošku složitější.

 

 

Dekorace na svatbě, která se pořádá ve stodole, je vhodné ladit většinou do přírodních barev. Například hnědá, čokoládová, latté, smetanová, bílá, zelená a režná. Pro ty, kterým by se zamlouvaly i jiné barvy, je vhodné vybrat pastelové odstíny. Například starorůžová, mentolová nebo baby blue.

 

 

Co se týče materiálu, ze kterých se dekorace na rustikální svatbu dělají, patří mezi něj například: juta, pytlovina, jutové stuhy a šerpy, režné doplňky a sáčky, dřevěná srdíčka, provázky, krajky, krajkové stuhy, skleněné a přírodní sezónní dekorace. Dále samozřejmě květinová výzdoba, kdy kytice často vypadá jako právě natrhaná na louce, což nemusí být v některých případech daleko od pravdy. Výhoda vysoké střechy u stodol je opravdu báječná. Díky vysokým stropům můžeme zavěsit nad svatebčany světýlka, která budou působit opravdu romanticky. Druhou variantou jsou svítící balonky nebo také malé lucerničky, které se budou dokonale vyjímat na každém stole.

 

Fotografie: Planyourperfectwedding, Tulleandchantilly

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz