Černé svatební šaty jsou skvělou volbou pro ty nevěsty, které se nebojí být originální, a chtějí se odlišovat od normálu a tradic. A co víc, černé šaty se budou skvěle hodit i na podzimní svatbu. Díky jejich barvě je můžeme kombinovat s jakoukoliv jinou barvou!

 

Mnoho žen touží po odlišnosti, chtějí vystoupit z davu a stát se středem pozornosti. Svatba je beze sporu dnem, kdy se každé ženě tohle přání vyplní. Nevěsta, spolu s ženichem, se stávají v jejich svatební den hlavními postavami, na které je upřena pozornost všech hostů okolo. A jelikož žijeme v moderní době, není nic neobvyklého na tom, když se svatba trošku zmodernizuje a odstoupí se od některé z mnoha tradic. Jedním způsobem, jak mít originální svatbu, je výběr netradičních svatebních šatů. Ať už zvolíte černobílé nebo úplně černé, budete neodolatelná.

 

 

Černá barva je univerzální a hodí se ke všem barvám, na které si vzpomeneme. Takže nevěsta, která bude mít černé svatební šaty, bude vypadat hezky i vzhledem k okolí (výzdoba, květinová výzdoba, apod.). Určitě není od věci, aby byl ženich oblečen právě naopak – v bílém obleku. Jestli je pro každou “srandu”, může si obléct i nějaký barevný kousek. Svatba má být den vašeho života, proto nemusíte jít s davem. Černé šaty se hodí skvěle do podzimních až zimních svateb. U podzimních je to díky skvělé kombinaci černé s přírodními odstíny – hnědá, žlutá, oranžová, červená. U zimní svatby je to kontrast černých šatů s bílým sněhem.

 

 

Pro svatební šaty se hodí mnoho materiálů, které lze použít. U jednoduchých splývavých kousků je dobrou volbou satén. U nabíraných a zdobených šatů je obvyklé kombinování několika materiálů pohromadě. Moderní jsou krajky, perličky, peříčka, různé výstřihy na různých místech, tenká ramínka, odhalená ramena, zvýrazněný dekolt, ale i korzetové kousky s nabíranou sukní. Délky jsou různé, ale nejčastější jsou až k zemi. Pro méně odvážné je dobrá kombinace s bílou barvou. Černé svatební šaty bezesporu podtrhnou vaši osobnost a budete působit nesmírně elegantně.

 

 

Návrhářkou s velkým V je jistě Vera Wang, která se nezaměřuje jen na klasickou bílou barvu svatebních šatů, ale zkouší i jiné barvy – černou, krémovou, aj. Jde o kvalitní šaty, které udělají princeznu z každé nevěsty . Zde si můžete některé její kousky pořídit i na svoji svatbu.

 

Fotografie: Dearpearlflowers

 

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz