Ta tam jsou doby, kdy na sobě měli ženich, svědek nebo hosté obyčejný oblek, který byl jen v jedné barvě. V poslední době jsou trendy i méně formální kousky, které mohou při správném výběru opravdu zapůsobit.

 

Černý oblek je nestárnoucí klasika, která nikdy neztratí na kráse. Černá barva je elegantní a lehce kombinovatelná, takže muž, který má na sobě černé sako nebo celý oblek, bude skvěle ladit k ženě, se kterou na svatbě je. Další často nošené barvy jsou šedá nebo tmavě modrá. Napadlo vás ale někdy, že byste se mohli odlišovat od ostatních? Jsme v moderní době, kdy je čím dál častější skluz k mírné neformálnosti. V některých případech je fajn obléct si i něco se vzorem.

 

 

Pro méně odvážné jsou vhodné obleky, které mají jemný vzor, který nejde na první pohled vidět tolik jako výraznější barvy.

 

 

Jedním z eshopů, kde si můžete takové obleky či saka koupit – je Asos. Tento obchod sice nepochází z České republiky, ale ceny nejsou nijak přemrštěné, takže vás nákup nevyjde o moc víc než v ČR. Většinou se zde dají pořídit saka či obleky do £100 – 120. Samozřejmě jsou zde i levnější, které najdete v rozmezí £50 – 80.

 

 

Trendy jsou občas až přehnané vzory. Mezi nejčastější patří jemné abstraktní vzory, květinové motivy, ale out nejsou ani malé palmy. Mimo nejsou ani metalické barvy nebo lesklejší materiály.

 

Fotografie: Asos

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz