Každá nevěsta by měla vypadat na své svatbě krásně. Právě proto vám představujeme Simonu Buchtovou, nadanou make-up artistku, která vám s vaším svatebním líčením může pomoci v případě, kdy se nechcete malovat sama.

 

 

Simona Buchtová je make-up artistka se širokou škálou služeb. Počínaje u zákaznic, které se nechají líčit na jakoukoliv příležitost, přes různá focení, přehlídky, firemní (pracovní) focení, až po plesy a svatby, které jsou hlavně sezónní záležitostí, a kvůli kterým si musí odříkat letní dovolenou. Protože jak víme, nejoblíbenější jsou letní svatby.

 

Jak jste se dostala k práci make-up artistky?

Tahle otázka je mi velmi často kladena zákaznicemi.
Původně jsme zamýšlela být středoškolskou učitelkou. O oboru vizážistky jsem téměř ani netušila. Vždycky jsem ale ráda malovala a tvořila, takže mám pocit, že tvoření make-upu je jen jinou alternativou toho, co jsem už ráda měla.
Jednou mě kamarádka požádala, zda bych jí neudělala vizáž k jejímu foceni, které si domluvila. (A hádám, že jen z šetřících důvodů nevyužila vizáž nabízenou k focení).
To jsem se poprvé ocitla v pozici vizážistky. Chvíli jsem u fotografa zůstala a během toho potkávala různé lidi, kteří mě přiváděli k dalším kontaktům a já tak získávala nové zkušenosti. V podstatě jsem se za pochodu učila být vizážistkou (Mám tak spoustu vtipných příběhů, jak jsem vařila z vody, protože mi buď chyběl materiál nebo znalosti).
Přestože se to stalo mým koníčkem, dlouho mě nenapadlo, že by mě to jednou mohlo i živit.
 
 

 
 

Máte nějaký pracovní úspěch, na který jste hrdá?

 Nad touhle otázkou jsem nikdy nepřemýšlela, je toho spoustu, co mi dělá radost, ale spíš, když se celkově ohlédnu nad tím, jak to(mé malé podnikání) celé vzniklo, tak se cítím uspokojeně/hrdě. Je spoustu drobností, které už možná beru jako samozřejmost, ale samozřejmostí nejsou.
A pak také, když se mi zákaznice vracejí, a stávají se z nich stálé klientky (To často přechází v přátelsky vztah a to mám na své práci moc ráda ).
 

 

Zaměřujete se spíše na tradiční líčení nebo vám nevadí i extravagance?
 
Miluju, když můžu tvořit, takže extravagance si u mě místo najde, ale netýká se to běžného make-upu, nýbrž spíše focení, kde k tomu mám model, který mi dovoluje takhle si vyhrát.
Převážně razím názor – méně je někdy více. A snažím se ženy učit jen podtrhnout a jemně zvýraznit, než namalovat.
 

 

Jsou podle vás nějaké make-up / skin care rituály, které by měla každá žena dodržovat?
 
Myslím, že základ v make-upu je dobrá pleť, o kterou se pečuje. Tudíž čištění, pak určitě dobrý spánek. Ideálně se naučit jít spát do 22:00 – 22:30 a brzy vstávat, tohle mně osobně velmi pomohlo od únavy a kruhů pod očima. A navíc máte mnohem delší den.
 

 

Je něco, co chcete našim čtenářkám vzkázat?
Věřím v přísloví – Radostné srdce dodává tváři krásu. :))

 
 

 

Na Facebooku Simony to přímo přetéká všemožnými ukázkami jejich prací, které jsou opravdu různorodé. Kromě decentního líčení u ní najdeme i mnoho fotek s líčením na focení, kdy se silnějším make-upem tvář krásně zvýrazní.

 

 

 
 

Fotografie: Facebook Simona Buchtová

 
 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz