Trendy se netýkají jen normální módy, protože i ta svatební má svá specifika. Krajky, výstřihy a spousta dalších věcí je letos in! Proto vám přinášíme několik top tipů, se kterými na své svatbě zazáříte.

TROJROZMĚRNÉ PRVKY

Podle mnoha svatebních designérů je mezi nevěstami velký trend, na který poukazuje mnoho návrhářů. Jde o zdobení svatebních šatů s pomocí 3 D prvků. Nejvíce využívaný je u zdobení ve tvaru květin.

VELKÉ KVĚTINY

Právě květinové vzory a aplikace na svatebních šatech jsou velkým hitem, který oživí jakékoliv šaty.

ZDOBENÍ NA PRŮSVITNÉM PODKLADU NA KRKU

Prosvítající výstřihy jsou podle Colina Cowieho velkým trendem díky svojí vychytralosti. Látka splývá s barvou kůže, ale protože obsahuje drobné zdobení, tak to vypadá, jakoby měla nevěsta tyto zdobné prvky přímo na kůži.

ŠATY SE SPADLÝMI RAMÍNKY

Šaty se spadlými rameny jsou smyslné, ale dodají vám tu pravou ženskou čistotu a něžnost. Podle svatebního účesu můžete být velmi ženská, ale taky vykouzlit dramatický vzhled.

RUKÁVY

Rukávy se na svatební šaty začaly vracet v roce 2011, kdy si Kate Middletonová brala prince Williama. Měla na sobě šaty od Alexandra McQenna, což je uznávaný módní tvůrce. Podle současných návrhářů jsou rukávy stále in a vyplatí se je nosit. Nejlépe vypadají rukávy v plné délce, což je vysoce elegantní, nebo rukávy do tří čtvrtin.

ODDĚLITELNÁ VLEČKA

Šaty s oddělitelnou vlečkou jsou dobrou volbou pro nevěsty, které chtějí být vidět. Dosáhnou s nimi velmi dramatického looku, na druhou stranu – vlečku lze například při tanci odepnout.

KÁPĚ

Kápě je v poslední době také velmi oblíbeným trendem. Mnoho nevěst si rádo nasadí kapuci od kápě na hlavu a vše odstraní po obřadu, kdy se odhalí celé svatební šaty.

KORZET

Korzetové šaty byly a budou stále přetrvávající trend, který jen tak nezmizí. Tento střih zvýrazňuje postavu, hlavně pas, a spolu s nadýchanou sukní bude každá žena vypadat jako princezna.

MAŠLE

Mašle je nenápadný, ale velmi vkusný doplněk, který nejenže není vulgární, ale i tak vám dodá trošku rebelského looku, pokud ji správně použijete. V druhém případě vypadá mašle velmi žensky.

ŠTŘÍBRNÝ LESK

I když jsme v době, kdy se nevěsty oblékají hlavně do bílé barvy, najde se i mnoho nevěst, které chtějí být o něco odvážnější. Hned po barevných prvcích proto přichází na řadu šaty se stříbrnými dekory, které vše ozvláštní.

HLUBOKÝ VÝSTŘIH (VÉČKOVÝ)

Pokud máte co dát do výstřihu (nebo máte kvalitní push-upku), tak je pro vás dobrou volbou i výstřih do písmene V. Zvýrazní vaše ňadra, ale přesto bude vypadat decentně.

58e5053b85086826008b4971-1136-1623

ŠATY S HOLÝMI ZÁDY

Některé zase potěší více rovná linie zad, na rozdíl od výstřihu. V takovýchto šatech vynikne vaše silueta.

ZDOBENÍ NA PRŮSVITNÉM PODKLADU NA ZÁDECH

Druhou variantou zdobení na průsvitném materiálu na krku je to samé, ale na zádech.

Fotografie: Thisisinsider

 

Sára Vašková

Nikola Zatloukalová
redaktorka SvatebníBlog.cz