Čeká vás v roce 2017 svatba? To byste rozhodně neměla podcenit výběr šatů a důkladně prozkoumat, co český trh nabízí. Pravděpodobně narazíte na mladou návrhářku, jejíž tvorba se mezi ostatními návrháři vyjímá a pro vaše slavnostní okamžiky nabízí přesně to, co chcete. Jedinečné, luxusní šaty na míru, ve kterých budete zaručeně nepřehlédnutelná.

 

 

Lay se specializuje na šaty pro speciálni příležitosti, večerní šaty, koktejlové šaty, ale i svatební šaty, to vše najdete pod záštitou její Flower Embroidery Atelier.

Lay v tomto projektu vychází z principu francouzské haute couture. V jejích modelech tedy naleznete značný podíl ruční práce a kvalitní materiály jako je hedvábí. Plocha je posetá tisícem květů, vše je čistě ruční práce, ne strojová. Ve výšivkách je někdy patrný organizovaný chaos, který zdůrazňuje ruční práci a vypadá jakoby nahodile, ačkoliv nahodilý ani v nejmenším není. Vše je pečlivě promyšleno do posledního detailu. Výšivky jsou nádherné sami o sobě, a co teprve na šatech. Právě o tom je Flower Embroidery Atelier, ve kterém si rozhodně splníte svůj sen vypadat jedinečně a nepřehlédnutelně ať už se chystáte na svatbu párty, či červený koberec.

 

 

Prvním počinem v rámci tohoto projektu Lay Sedlákové byly svatební šaty a čtyři družičkovské šaty, podtrhující ženskou siluetu a vyzdvihující ženskou něžnost dokonale propracovanou výšivkou, jenž zdobila korzety šatů. Ačkoliv z dáli působily šaty jednoduše, skrývaly se za nimi hodiny titěrné práce, kdy byly jednotlivé květy i s korálky a perly přišívány na oděv. Tisíce květů na látce dovedly šaty k dokonalosti a samotnou nevěstu k jedinečnosti a totální spokojenosti. „Když byly svatební šaty hotové, působily tak jednoduše, i když za tím byly hodiny ruční práce, ale tak to má být,“ dodává ke svatební kolekci samotná návrhářka. Celá kolekce obsahující svatební šaty a čtvery šaty pro družičky představovala půl roku práce. Na začátku je vždy důležité najít ten správný střih, materiál a výšivky, následuje zkoušení šatů v ateliéru a na závěr finální fitting. Lay také kromě šatů snů na míru nabízí i komplexní konzultaci ohledně celého looku zahrnující i účes a make- up. Na výsledek svatební kolekce se můžete podívat v tomto videu.

 

Pokud Vás tvorba Lay Sedlákové nadchla a chcete si splnit sen o dokonalých svatebních šatech ušitých na míru jen pro vás, navštivte stránky Flower Embroidery Atelier a domluvte si s Lay konzultaci.

 

Zdroj: Flower Embroidery Atelier

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz