Tohle je Petra. Petra vcelku pravidelně výškou svých podpatků anebo eklektickým vzorem na punčochách vyráží dech svým německým kolegům v nemocnici v Drážďanech, kde pracuje jako neurochirurg. Petra má velmi různorodý a obsáhlý šatník a není těžké v něm najít ani extravagantnější kousek. Svojí svatbu promyslela do posledního detailu a já jsem pro ni do posledního detailu promyslela její svatební kolekci jako pro princeznu. Moderní princeznu!

 

Petra to od začátku nechala na mně a já jsem měla chuť se pustit do něčeho aspoň trošku výpravného. Začala jsem hledat a rozpracovávat různé druhy výšivek s perlami. V lednu jsem na to ještě měla čas, vždyť svatba bude “až” v srpnu. Petra, jako každá budoucí nevěsta, ráda prochází pinterest a inspirace bylo tolik, že jsme se rozhodly udělat něco, co jsme tam nenašly. Wedding Collection pro ni a její čtyři družičky. Vizuálně a stylově jsme se snad nejvíc opíraly o kolekci Ralph & Russo HC SS 2016. A potom přišly na řadu květy. Všechny z hedvábné organzy a v nespočítatelném množství!

 

 

Tak nějak intuitivně jsem si řekla, že nesmím začít šaty pro nevěstu. Ty přece musí být nej, a tak jsem si je nechala na konec. Začala jsem tedy tmavomodrou družičkou, na které jsem paradoxně strávila nejvíce času, než jsem vyvinula kompletní know-how a proces květinové výšivky. Už v této fázi jsem za sebou měla okolo tisíce ušitých květinek, které se nakonec ani nepoužily. Takový je proces…

Petra si svoje družičky nemohla vybrat lépe, každou z jiné země. Byla to výzva, ale nakonec jsem družičky zvládla ušít s jednou zkouškou střihu korzetu a jediným fittingem. Všem družičkám šaty sedly jako ulité. Jen jsem to zjistila až o svatebním dni, když jsem je všechny vlastnoručně oblékla a zapnula jejich květinové korzety. Až do té chvíle jsem jen doufala, že to snad “sedne”.

 

Lucka je sportovní typ, proto jsme ji nedokázaly zlomit na nic sladší, než je navy blue.
Sašku jsme doposud na žádné svatbě neviděly v ničem jiném než v pastel pink.
Monika má doma pro světlemodrou barvu postavený oltář, takže tady nebylo co řešit.
A Lenky černé vlasy vyloženě potřebovaly podtrhnout zářivou eclectic yellow.

 

 

Vraťme se k nevěstě:
Začala se tu rodit přesná silueta šatů. Bude to vyvážené. Květinový korzet. Propracovanější a jiný, než mají družičky. Bílá vícevrstevná sukně, vepředu trochu kratší, a vzadu vlečka, která se bude dát odepnout.

 

 

Cape, který Petra bude mít během obřadu, zakryje dekolt a bude rovněž posetý výšivkou z ručně barvených, vystřihovaných a vyformovaných lístků připomínajících sukulenty, stejných jako jsou i na korzetu. Mezi nimi vytvořím něco jako sakury – bílé hedvábí, s černými tyčinkami uprostřed, abychom to posunuly víc k “realitě”. Výsledkem je výšivka, kterou máte chuť obejmout.

 

 

 

Punc a lila-akcent tomu všemu dodaly Eden Heel Pump, které si Petra k šatům koupila. Od momentu, kdy lodičky dorazily, jsme věděly, že to nebude jediná fialková věc, která na této svatbě bude. Kromě samotného faktu, že se nám tato barva zalíbila, dávala dokonalý smysl v kontextu barev pro družičky.

Nejkrásnější moment při tvorbě nevěstiných šatů pro mně nastal ve chvíli, kdy jsem konečně dala dohromady korzet s elaborátní výšivkou a velkou vzdušnou bílou hedvábnou sukni. Šaty najednou začaly působit totálně jednoduše, přitom sofistikovaně. Měla jsem z toho velmi dobrý pocit a pomyslela si, že asi tak nějak musí vznikat i ty Haute Couture

Zdroj: Laysedlakova.com

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz