V březnu, si Ciara vybrala tvůrce svatebních šatů, ve kterých si vzala svého snoubence fotbalistu Russella Wilsona. Je to Peter Dundas, návrhář značky Roberto Cavalli. Dostal za úkol navrhnout šaty za méně než čtyři měsíce. Zatímco většina návrhářů by se zalekla, Dundas byl potěšen. “Myslím, že je dobré mít zdravý časový tlak ,” řekl designér, do telefonu z Milána, kde v současné době navrhuje svou jarní kolekci 2017.

Po čtyřech zkouškách, které se konaly ve třech zemích, dostal Dundas svou práci, a pan a paní Wilsonová procházel uličkou 6. července na ceremoniálu v anglickém zámku. A jak Dundas popisuje jeho velkolepý výtvor?

Co bylo jeho inspirací?

Svatba byla velkolepá a na zámku. Podstatným požadavkem byla možnost transformace šatů. Vycházel samozřejmě z toho, že je Ciara R & B hvězda. Další inspirace byla trochu v Grace Kellyové.

Šaty měli klasickou estetiku, stejně jako za  Grace Kellyové. Bylo těžce a silně zdobeny výšivkou, korálky, vrstvy tylu. Objevily se na nich smíšené italské barokní vzory, jako létající ptáci, motýly, francouzské vzory pšenice a hlavně  jejich iniciály na zadní straně. Jelikož šlo o církevní sňatek a Dundas miluje rukávy všeobecně, zakomponoval je do šatů. A výsledek? Zhodnoťte sami…

 

 

Foto Simone van Kempen

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz