Dáváte přednost před honosnou svatbou té malé v kruhu svých přátel a nejbližších příbuzných? Chcete svatbu, která bude stylová a nespoutaná a ještě dlouho se na ni bude vzpomínat? Nehledáte nic příliš upjatého a formálního? Váš svatební den by měl probíhat v klidu a být hlavně zábavný pro všechny zúčastněné? Odpověděli jste 4x ano?  Pak se Vám určitě bude zamlouvat svatba v retro stylu. Svatba plná barev a skvělých nápadů. Jak na takovou svatbu? Čtěte dál.   

Místo

Velice důležitý je pro Vás výběr vhodného místa. Já určitě doporučuji v teplém počasí svatbu na zahradě. K obřadu vám postačí pár židlí a brána na obřad. Občerstvení se může servírovat z přistaveného malého karavanu. Pokud svoji svatbu plánujete na chladnější období, je dobré ji zorganizovat v nějaké stylové kavárně či baru (třeba i mléčném) v retro stylu. Vybrala jsem pro Vás tyto 4 tematické podniky: www.jamesdean.czwww.sweet60s.cz , www.bbq-smokehouse.cz, www.ebdiners.cz

 

 

Doprava

Důležitou součástí svatby v retro stylu je vůz, kterým na obřad přijedete a po oslavě s ním i obřad opustíte. Nemusíte však jet pouze vozem, Vaši bohémskou svatbu skvěle oživí Váš příjezd na skútru nebo retro kolech. Určitě se Vám bude hodit i malý autobus VW T1, kterým se mohou na obřad dostavit svatebčané. Půjčit si ho můžete na: www.svatebnivozy.com

V nabídce mají i krásný vůz BUICK SUPER EIGHT SEDANETTE.

 

 

Oblečení

Máte ráda pohodlí a partnera do formálního obleku nedostanete ani za nic, tak pro Vás má retro svatba další výhodu. Vašemu muži bude stačit k jednoduchým kalhotám pouze košile, případně vesta nebo kšandy a Vám krásné bílé „padesátkové“ šaty. S obuví si nemusíte také dělat starosti, pohodlné tenisky nebo „conversky“ to jistí. Největším úkolem pro Vás zůstává složitější účes, ale se šikovnou kamarádkou nebo kadeřnicí to určitě zvládnete. Krásné retro doplňky a závoje mají třeba na: www.galart.cz Vaše družičky by se měly také sladit do stylu retro, mrkněte na internetové obchody jako: www.retrosaty.cz  nebo www.reparada.czV Reparádě si navíc šaty můžete pouze vypůjčit. Vám však doporučuji do šatů raději investovat a nechat si je ušít u některé z našich šikovných návrhářek. (Inspirace v minulém článku: )

 

 

Jídlo

Svatební hostina musí být připravena tak, aby zapadala do celého konceptu. V bistru nebo restauraci jsou vhodné masové hody nebo hamburgery. Na pití různé mléčné šejky, koktejly a Coca-Cola. Na zahradě pak domácí limonády v zavařovačkách a místo dortu roztomilé cupcakes a různé jednohubky. Když přijde čas na pořádné jídlo, grilovačka je ten nejlepší způsob, jak uspokojit hladové hosty. Skvělý je i automat na zmrzlinu, popcorn nebo cukrovou vatu. Já jsem objevila i stroj na čokoládovou fontánu. Stylové cupcakes objednávejte na: www.leliscupcakes.com nebo zde .

 

 

Výzdoba

Jaké dekorace na retro svatbě použít? Nejdůležitější jsou barvy, vše musí být veselé a roztomilé zároveň.  Budou se Vám hodit různé puntíkované ubrousky, gramofonové desky místo podtácků, pruhovaná brčka, mašle, barevné květiny, praporky a balonky. Mně se moc líbí barevná kombinace bílé, červené a modré, tzv. trikolora. Moc pěkně vypadají i různé psací stroje, staré foťáky a poštovní schránka na vzkazy od gratulantů. Dobře Vás pobaví i malý fotokoutek.

 

 

Drobné doplňky najdete v obchodech:  www.tiger-stores.cz a www.romantik-dekor.cz

( např.: zde nebo na www.romantik-dekor.cz )

 

Doufám, že Vás svatba v retro stylu nadchla stejně jako mě a podělíte se třeba i o svoje zážitky z originálních svateb.

 

Sára Vašková

Markéta Slámová
redaktorka SvatebníBlog.cz