Že vám nadpis tohoto článku nedává smysl? Tak čtěte dál! Minule jsem probírala základní produkty v pečující kosmetice a dnes se dostáváme k té dekorativní. Lépe řečeno ke správnému základu! :) Holky, pokud chcete, aby vám vynikly krásně vystínované a orámované oči nebo dokonalá rtěnka, je třeba nejprve zvládnout dokonalý „nátěr“.

 

Pro každého základní make-up znamená něco jiného. Pro mě je to fixační gel pod make-up, podkladová báze (samotný make-up), světlý korektor, tmavý korektor nebo bronzer, tvářenka, obočí vykreslené stínem a pudr.

Fixační gel pod make-up

Proč jej používat? Když pominu ochranu pleti, kterou vám poskytne i vrstva samotného make-upu, fixátor dodá naprosto hladký povrch pleti. A tím dokáže nejen vyplnit větší póry, ale také všechny nedokonalosti pleti. Jizvičky nebo třeba pupínky. Takže pokud fixátor ještě nepoužíváte, určitě si jeden kvalitní pořiďte. Rozhodně se vám to vyplatí!

 

Obr. 1: Pure nature aneb fixační gel je čirý a na obličeji nejde vidět.

 

Podkladová báze (make-up)

Asi každá z nás ví, na co make-up slouží.

1. ochrana pleti před vnějšími vlivy (prach, bakterie, v případě UV filtru i ochrana proti slunečnímu záření)

2. barevné sjednocení pleti

3. zmatnění nebo naopak rozjasnění pleti

Právě kvůli bodu č. 3 je tak důležitý správný výběr make-upu. Důležité je vědět, jestli je vaše pleť mastnější nebo sušší. V prvním případě očekáváte od make-upu hlavně zmatnění, v tom druhém zase vyživení. Mary Kay nabízí podkladovou bázi ve dvou variantách: matující pro mastnou a smíšenou pleť a rozjasňující pro pleť suchou. Podkladová báze je pro mě jedním z mých TOP produktů od MK! :)

Make-up je vhodné nanášet štětcem. Dostává se tím lépe do pórů a konečný vzhled je velice přirozený.

 

Obr. 2: Make-up nanášejte po celém obličeji i krku. Správný odstín určíte právě díky zkoušce na klíčních kostech. S těmi máte obličej sjednocovat.

 

Světlý a tmavý korektor

Jak jistě všechny pamatujeme ještě z puberťáckého věku, korektor se používá k zamaskování toho, co na obličeji opravdu nechceme. A je to taky pravda. Ale hned další využití je ke korekci obličeje. Tedy podtrhnutí lícních kostí, snížení čela, zúžení obličeje apod. Kombinací světlého a tmavého korektoru lze vytvořit úplně jiný výraz v obličeji. Jen je třeba naučit se s nimi vhodně pracovat. V opačném případě si na obličeji můžete udělat nehezké fleky, které výsledný look pouze zničí.

 

Obr 3.: Správné použití a zapracování korektorů je zásadní.

 

Tvářenka

Holky, pokud už si netroufnete na korekci, určitě používejte alespoň tvářenku. Obličej bez tvářenky je absolutně bez šťávy i na denní nošení, už vůbec se nebavím o večerním líčení nebo tom na fotku. Dopřejte tvářím trochu barviček, stačí se usmát a pomocí štětce aplikovat tvářenku. Na druhou stranu to nepřežeňte. To taky není to pravé ořechové. :)

 

Obr. 4: Konečný „základ“.

 

Obočí

Musím říct, že bohužel většina českých žen se sice soustředí na rámování očí, ale zapomínají na obočí! Což je velká škoda, protože díky krásnému tvaru obočí dáte výraz celému obličeji a vytvoříte tak klenbu vašim krásným očím. :) Kdybych měla ráno pouze 30 sekund na úpravu obličeje, určitě by to bylo právě obočí.

Na druhou stranu POZOR! Jak se dá obočí lehce zvýraznit, tak ze sebe snadno můžete udělat tzv. Brežněva. Ano, všichni tento pojem známe, nemá cenu jej dále rozvádět. Takže opatrně, začněte radši lehce, zvolte správný odstín stínu i vhodný štětec.

Nakonec je nutné celý obličej ještě přepudrovat vhodným odstínem pudru. Já doporučuji volit spíše ty světlejší – pleť vypadá více svěží.

 

Obr. 5

Obr. 5: Final Look.

 

A nakonec bych jenom chtěla říct, abyste tyto informace nebraly nijak vědecky, jsou to pouze moje zkušenosti a je zcela jasné, že vy budete mít určitě jiné. Aneb jak se říká – sto lidí, sto chutí. :)

Doufám, že jsem vás moc neznudila a z článku si něco vezmete.

 

Těším se na vás zase příští týden, krásky! :)

S láskou Teri :)

 

Sára Vašková

Beauty by Teri
Kosmetická poradkyně SvatebníBlog.cz