Nejste spokojené s výběrem šatů většiny salonů? Máte rády originální, nápadité a kvalitní věci a vaše svatba bude probíhat v jiném než tradičním duchu? Chcete, aby Vaše svatební šaty nejen dokonale padly, ale vyzdvihly i Vaši individualitu a vkus? Šaty, které na jiné nevěstě neuvidíte a po vašem velkém dni budou i nadále zdobit vaši skříň a jednou je po vás zdědí třeba vaše dcera. Chcete takové šaty? Pak čtěte dál. Dnes se totiž zaměříme na svatební šaty na míru od našich návrhářů.

 

Zajímavý střih a dokonalé zpracování.

To je značka About. Značka About je brněnským jistě dobře známá, stojí za ní dvě módní designérky Radka Hortová a Anna Cichá, absolventky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Šaty od těchto návrhářek budou vždy módním kouskem, protože značka About sleduje aktuální trendy. Používá zajímavé materiály a důraz je kladen na střih a řemeslnou preciznost. Šaty vytvoří podle vašich představ a proporcí tak, aby vám nejen dokonale padly, ale byly zároveň jedinečné a moderní. Mně se moc líbí krásná folklorní výšivka i dlouhé romantické šaty.

 

zdroj:aboutstyle.cz

 

Mistrná krejčovina a luxusní látky.

Další v našem výběru je studio Elisha, které působí ve Velkých Pavlovicích, v Brně a Praze. Studio Elisha nabízí kompletní servis od módního stylingu až po závěrečné úpravy. Vše musí být dokonalé do nejmenšího detailu. Pro studio pracují pouze zkušené krejčové a na vše dohlíží, vždy usměvavá majitelka salonu Eliška Tomková. Pokud si tedy nejste jisté s výběrem šatů, střihem a materiálem, který bude respektovat vaše ženské tvary, nechte se s klidným svědomím svěřit do rukou tohoto profesionálního salonu. Svatební šaty šijí na zakázku. Nás velice zaujaly luxusní krajkové šaty i dlouhé růžové šaty na ramínka, které se dají dále využít i na plesy a jiné slavnostní příležitosti.

 

Zdroj:elisha-mode.cz

 

 

 

Šaty jako pro vílu z pohádky.

Přesně takové jsou šaty od mé oblíbené návrhářky Elišky Judové. Ta tvoří pod značkou elajediova a její modely jsou ušité z kvalitních a hlavně velmi příjemných materiálů. Její šaty mají vždy nějaký příběh nebo myšlenku, vznikají v malém počtu kusů, takže je jen tak na někom je neuvidíte. Eliška navrhuje krásně jednoduché, splývavé šaty ze vzdušných materiálů. Skvěle se hodí pro nevěsty, které milují pohodlí a nespoutanost a přesto chtějí působit něžně a romanticky. Šaty z její poslední kolekce, vás podle autorčiných slov zahalí do paprsků odpoledního slunce.

 

Zdroj:elajediova.com

 

 

Zdobnost a krajková romance v netradičních barvách.

To jsou šaty od návrhářky Veroniky Procházkové, která tvoří pod svojí značkou VERCHIA. Krásné výšivky a krajka s důrazem na detail, dělají z jejích šatů jedinečný skvost. Její modely podle jejích slov směřují ke stylu vintage. Pokud máte rády barvy a nechcete být stejná, jako milion dalších nevěst jsou tyto šaty pro vás skvělou volbou. Neholdujete-li stejně jako já zdobnosti a krajkám, pak Vám jistě osloví dlouhé zelené šaty.

 

Zdroj: facebook.com/Veronika-Prochazkova-fashion-designer

 

Jednoduše originální a stylové.

Jestliže jste navštívili letošní Svatební cirkus nebo brněnský Wedding Bazaar, jistě vám neuniklo jméno Marie Mukařovská. Podle autory lze ztratit srdce nejen pro muže, ale i pro šaty. A my její slova potvrzujeme. Minisérie šatů Lost My Heart je dostupná ve třech variantách a pouze v jediném provedení, které je možné upravit na vaši postavu. Takže pokud jste ztratily srdce, právě pro tyto šaty, pospěšte, ať jste jejich hrdou majitelkou. V minisérii jsou růžové šaty s límečkem, hedvábné s krajkovou náprsenkou nebo s vyšívaným tylem. Marie Mukařovská tvoří nejen originální modely, ale šije především na zakázku, na přání jejích zákaznic tak vznikají úžasné svatební šaty. Mrkněte na její FB stránku.

 

Zdroj: facebook.com/Marie-Muka

 

Jednoduché a rafinované.

V našem výběru nemůžeme nezmínit pražskou oděvní značku Leeda pro kterou tvoří designérka
Lucie Kutálková. Nás zaujaly hned tři varianty šatů, které se skvěle hodí pro Váš tematický svatební den. Pokud plánujete svatbu ve stylu vintage, určitě nic nezkazíte, když si obléknete dívčí „padesátkové“ šaty, které pomocí doplňků doladíte ke své spokojenosti. Na klasickou svatbu v kostele nebo na úřadě skvěle poslouží dlouhé, čistě bílé šaty. A do třetice nemohou chybět ani velice oblíbené šaty s transparentním živůtkem, ve kterých se mimo jiné vdávala i Gábina Partyšová a poté je „vyvětrala“ ještě na Plese v Opeře. A pak, že svoje svatební šaty už neoblečete, ty od Leedy, Vám jen tak ve skříni ležet ladem nebudou.

 

Zdroj: facebook.com/leedafashion

 

A které šaty bych si vybrala já? U mě vyhrávají šaty s koženými aplikacemi, které navrhla Andrea Lojkásková. Ta tvoří pod značkou Theó a můžete ji znát především z brněnského Pokojíku.

 

Zdroj:facebook.com/theo.clothing/?fref=ts

 

 

A jaké jsou Vaše vysněné šaty? Máte už svého favorita?

Sára Vašková

Markéta Slámová
redaktorka SvatebníBlog.cz