Sehnat toho správného fotografa, který splní vaše představy zachycení svatebního dne není jen tak. Pokud jste z Olomouce a okolí možná vás přesvědčí tvorba fotografa Pavla Zahálky.

 

Vyberte 5 slov, které Vás charakterizují:

Když mě svatebčané píši reference, tak napíši profesionál, vstřícný přístup,spolehlivost, cit pro detail, nadšeni Vaším přístupem, k focení se stavěl zodpovědně, velmi dobrá komunikace, obrovský profík a usměvavý sympaťák.

 

Proč jste si vybral zrovna fotografování svateb?

Fotografování svateb jsem si vybral proto, že je to hodně kreativní focení, pokaždé jiní svatebčané a  různá místa. Tím, že se fotí v lokalitách,  které jsou pěkné, a na  která bych se  normálně nedostal.

 

Co vše zahrnují Vaše služby, když si Vás snoubenci vyberou?

Jelikož jsem svatební fotograf fotím převážně svatby. Zahrnujete to  focení  buď celodenní, od brzkého rána až po  pozdní večer, a nebo někdy jen obřad a portrétní focení novomanželů. Potom dostanou svatebčané DVD se všemi fotkami, které jsem  nafotil a upravil a vytištěné fotografie 13*18.  Je možnost udělat i fotoalbum. Klienti si mě objednávají někdy i 2 roky dopředu , ale většinou mám termíny obsazené do konce roku. Objednávku mám ještě v průběhu sezóny a na poslední chvíli i  někdy 14 dní před obřadem. To se většinou týká menších svateb přes týden. Ty sobotní jsou již obsazené. Já osobně dostávám každý den zhruba 2-3 poptávky na svatbu a na některé termíny mám dokonce kolem 15-20 poptávek.

 

Kde všude působíte? Můžete doporučit nějaké specifické lokality pro svatební focení?

Sám žiji v Olomouci , takže mám nejvíce svateb z téhle lokality. Samozřejmě nemám problém s focením po celé ČR.

 

 

Máte nějakou představu, nebo místo které by jste chtěl ještě fotit?

Láká mě fotit i v zahraničí, ale v české republice je tolik krásných míst, kde jsem ještě nefotil a kde se rád podívám. Nepovažuji se za fotografa , který by fotil jen na radnici v daném městě po celý rok.

 

Máte nějaké zásady nebo pravidla při focení ve svatební den? Na co by se měli novomanželé připravit a co by jste jim doporučil, aby pro ně bylo focení příjemné a zároveň obdrželi krásné svatební fotografie?

Pravidla ani zásady v podstatě nemám, svatebčané by si měli celý svatební den co nejvíce užít, je to přece den o nich. I když někteří určitě jsou nervozní a nevěsty to mají naplánované a chtějí to mít co “nej…”  , tak bych doporučil být uvolněný a co nejvíce se smát. Na fotkách má být vidět emoce. Láska a smích nevěsty a ženicha je to nejdůležitější. Samozřejmě pro vznik  hezkých fotek je důležité i počasí a prostředí. Prostředí vytváří identitu svatby. Je rozdíl mezi přípravami v paneláku nebo raději v zámeckém pokoji, obřadem na radnici nebo venku u jezera, hostinou v kulturním domě nebo v krásné restauraci. Co se týče portrétních fotografií volím je v přírodě,  u budov nebo uvnitř nich. Svatebčané mají pak pestřejší  sadu fotek. Pokud existuje ideální počasí pro focení, tak nejlepší světlo pro fotografa je, když je lehce pod mrakem nebo zapadá slunce.

 

Je něco co Vás při svatebním focení již zaskočilo?

Dnes už mě toho tolik nepřekvapí. Fotil jsem ukrajinsko – běloruskou svatbu a těsně před obřadem se hosté začali prát a svatba tímto skončila. Ženich s nevěstou se nevzali…

 

Mohou se s vámi někde snoubenci také setkat ?

Ano na svatebních veletrzích se objevuji. Jestliže budoucí ženich nevěsta chtějí domluvit podrobnosti ohledně focení, domlouváme se na předsvatební schůzce.

 

Poslední otázka je ohledně cenového odhadu Vašich služeb? S jakou cenou tedy snoubenci mají počítat, pokud si vyberou Vaše služby?

Většinou fotím celodenní svatby a tam se částka pohybuje kolem 10 000 Kč. Pokud ovšem  fotím jen 3 hod.  cena je samozřejmě nižší.

 

Samozřejmě pro představu jsme vybrali pár snímku z jeho portfólia:

 

 

 

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz