Rozhodli jste se uspořádat svoji svatbu v dnes stále oblíbenějším rustikálním stylu? Pak si nenechte ujít naše rady a tipy jak na to. Obliba venkovských svateb strmě stoupá. Většina snoubenců dává přednost svatbám v teplém letním období. A kde jinde takovou letní svatbu uspořádat než na venkovském statku, na zahradě, ve stodole nebo přímo ve venkovském sídle. Místnosti s vysokými stropy a odhalenými trámy jsou přímo předurčené ke stylovému a romantickému obřadu. Altán je přežitek, dnes vede stodola.

 

 

Netradiční atmosférou na vás dýchne už samotné místo, kde se celá událost bude konat. Žádné násilné přetváření prostoru není na místě, stejně jako přehnaná zdobnost, v prvé řadě je zde důležitá jednoduchost. Základem je nechat vyniknout přírodnímu dřevu, v prostoru by měla převládat bílá, šedá, případně hnědá barva. Vše musí být čisté a strohé. Nemusíte se však namáhat se stěhováním hranice dřeva nebo balíků slámy, správným umístěním vám vytvoří výbornou dekoraci. Jak jsem již zmínila, viditelné staré dřevěné trámy jsou také velikou výhodou. Můžete přes ně například přehodit osvětlení. Mně se moc líbí nápadité žárovky od dánské firmy Muuto.

 

Seženete například zde: DesignVille

 

Další dekorací, která se na venkovských svatbách hojně používá, jsou staré dřevěné dveře, jako symbol vstupu do nového života. Mezi drobnými dekoracemi určitě nemohou chybět různé dřevěné bedýnky a kovové vázy (konvičky) s lučním kvítím.

 

 

Seženete například zde: www.4econ.sk  nebo se můžete mrknout ve spíži na chalupě, jestli vám něco nezbylo po vaší babičce. Květy volíme spíše drobnější, klidně je můžeme natrhat na louce. Oblíbené jsou také slunečnice nebo levandule. Místo podnosů a táců vám skvěle poslouží uříznutá prkýnka ze špalků různých šířek.

 

Nejdůležitějším prvkem v místnosti však zůstává stůl. Při jeho výběru myslete hlavně na to, aby byl co nejvíce prostorný a pevný. Nejvhodnější je, aby všichni svatebčané seděli pohromadě. Stůl se tedy stane ústředním bodem místnosti. Nejlépe uděláte, když poskládáte jednotlivé stoly do tvaru písmene U. Krásné stoly koupíte zde: www.haciendanabytek.cz

Židle volte třeba v tomto stylu:

Seženete je na: www.bonami.cz. Jako ještě lepší varianta se mi však jeví lavice. Důležitý je i výběr dortu, velice moderní je teď tzv. „nahý dort“, který se nám do celého konceptu rustikální svatby skvěle hodí. Nádobí je bílé, opět velice jednoduché bez zbytečného zdobení. Doporučuji čiré sklenice rozličných tvarů. Velmi povedené jsou ty z kolekce Essence od finské značky Iittala:

Koupíte opět na: DesignVille

Na doladění romantické atmosféry svatby se skvěle hodí lucerničky různých velikostí, ovčí kůže a originální i vtipnou dekorací je křídová tabule na psaní vzkazů od svatebčanů. Na samotný obřad pak stačí mít pouze podomácku vyrobenou bránu z různých větví. Aby celý prostor nevypadal příliš stroze, ubrousky, květiny a jiné doplňky se mohou ladit do barev. Trendem letošního roku je malinová, mátová nebo žlutá.    

Svatba v rustikálním stylu vás jistě osloví, pokud plánujete hostinu pro větší počet svatebčanů. Namístě je však zjistit si ubytovací kapacity v okolí konání obřadu a zajištění cateringové společnosti. V některém z příštích článků se zaměříme na další svatební designy, aby Váš velký den byl co nejkrásnější.       

 

 

Sára Vašková

Markéta Slámová
redaktorka SvatebníBlog.cz