Pokud zrovna neholdujete klasickým svatebním koláčům nebo cukroví, které se běžně peče na Vánoce, nezoufejte. Vaše možnosti výběru nejsou u konce. Velkým trendem posledních měsíců se stala francouzská cukrovinka pod názvem makrónka.

 

 

A co to vlastně je?

Makrónka je francouzská cukrovinka podobná pusince vyrobená z vaječného bílku, cukrové polevy, krystalového cukru, mandlového mouky, či mandlové drti a potravinářského barviva. Makrónky jsou běžně plněné ganache, máslovým krémem, nebo džemem mezi dvěma pusinkami. Název je odvozen z italského slova macarone, maccarone nebo maccherone pro sněhovou pusinku.

 

 

Výhoda tohoto jednoduché lehké cukrovinky je v tom, že není limitovaná barvou ani typem náplně. Skvěle se dá sladit do designu vaší svatby. Makrónky můžete libovolně nazdobit, nebo dokonce ručně malovat, což se stalo nejžhavějším trendem roku 2016. Ať už se jedná o čisté malované svatební dorty, malované makrónky nebo tyto dvě sladkosti spojíte dohromady, vždy vznikne velmi elegantní trendy designový prvek, který zaujme všechny svatebčany.

 

 

Makrónky nemusíte využít přímo jen v případě candy baru. Můžete je nachystat pro hosty ke jmenovkám, jako malou pozornost nebo jimi ozdobit svatební tabuli. V neposlední řadě je to velice originální sladký děkovný dárek pro hosty. Pokud neholdujete rozvozu svatebních koláčů, můžete toto cukroví zvolit také místo nich.

 

 

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz