Mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO jsou jediným místem koncentrace poptávky a nabídky v módní branži pro Českou republiku, Slovensko a země střední a východní Evropy. Vystavovatelům nabízí unikátní možnost prezentovat nové kolekce v atraktivním a exkluzivním prostředí moderních pavilonů.

 

Veletrhy módy, které probíhají dvakrát do roka v únorovém a srpnovém termínu, si zachovávají kontraktační charakter určený k setkávání odborníků a obchodníků v oblasti textilního, oděvního a kožedělného průmyslu.

 

STYL-KABO srpen 2015 v číslech

V průběhu veletrhů STYL a KABO se na pokladnách zaregistrovalo 587 zahraničních návštěvníků z 22 zemí, a to především ze Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska a Rumunska. Jednotliví zájemci přijeli také ze vzdálených zemí jako Austrálie, Jižní Korea, Rusko, USA, Velké Británie nebo Vietnam. V Press centru se v průběhu veletrhů akreditovalo 61 zástupců médií z České republiky a Slovenska. Mediálními partnery byly: Česká krejčovství, Móda Revue, Módní prádlo, Obuv a kůže.cz, Svět textilu & obuvi a TV MeToo.

Zájem o veletrhy STYL a KABO odráží situaci v tuzemském textilním, oděvním, kožedělném a obuvnickém průmyslu. Jak vyplývá z aktuálních údajů partnera veletrhu ATOK (Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu), v prvním pololetí roku 2015 výrobci textilu udrželi nárůsty z posledních let a v oděvním průmyslu tržby meziročně vzrostly o 9,7 %. Zároveň se dařilo i maloobchodu, do jehož pozitivních výsledků se promítla optimističtější spotřebitelská nálada.
 
Poprvé se vrámci veletrhů konaly dokonce dvě trendové přednášky. Nizozemská odbornice na módní trendy Ellen Haeser seznámila obchodníky s dámskou a pánskou módou pro jaro a léto 2016. Šlo o jediný tuzemský trendový seminář se zahraničním lektorem, tentokrát navíc propojený přímo s veletrhem – trendy v doplňcích byly dokumentovány kabelkami vystavujících firem veletrhu KABO. Naprostou novinkou byla přednáška o trendech ve spodním prádle, plavkách a doplňcích. Ta představila nejen módu pro příští jaro a léto, ale i vzorky materiálů pro rok 2017.
 
Součástí veletrhů byl doprovodný program připravený odbornými garanty veletrhů ATOK a
ČOKA. Seminář seznámil podnikatele v oboru s možnost mi čerpání dotací z OPPIK v období 2014 – 2020.
 

47. mezinárodní veletrhy módy a obuvi STYL a KABO se uskuteční v termínu od 20. do 22.února 2016. I letos se bude určitě na co těšit!

 

 

Zdroj: bvv.cz

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz