Doufám, že máte skvělý den! Některé dny to dokonce vypadá, že se nám začíná jařit. Strašně se těším na jarní romantické líčení a barvičky v šatníku! A co vy? :) Jak jsem slíbila minulý týden, je tu článek zaměřený na péči o pleť. Kdo chce mít krásnou pleť, musí se o ni starat. Tečka. Ne tečka, ale vykřičník! Péče o pleť vám opravdu nezabere více než 5 minut ráno a 5 večer. Zásadní je správný výběr produktů.

Moje ranní ošetření pleti se skládá ze 3 kroků: čištění gelem z řady Botanical (k tomu používám kartáček Skinvigorate, který zajišťuje hloubkové čištění a masáž v jednom), aplikace očního krému z řady Timewise a hydratace krémem opět z řady Botanical. Večer pro odlíčení očí přidám pouze jeden krok a tím je dvoufázový odličovač, který je nejoblíbenějším ze všech výrobků od Mary Kay. (produkty viz. foto)

Proč používat čistící gel před hydratačním krémem? Tady máte hned několik důvodů.

1. Pleť přes noc odpočívá a regeneruje. A stejně jako celé vaše tělo vylučuje napovrch nečistoty. V případě, že pleť řádně od těchto toxinů nevyčistíte, zaplácnete je krémem a sami si tak vytvoříte ornou půdu pro tvorbu pupínků, které přece všichni „milujeme“.

2. Pleť krásně rozzáříte a sama se budete cítit opravdu svěží.

3. Čistěním gelem/krémem od značky Mary Kay v jednom kroku odstraníte make-up a zároveň pleť vyčistíte.

4. Otevřete pleť a tím ji připravíte na další krok péče – hydrataci, masku, séra apod.

Bohužel čištění je často opomíjenou částí péče. Takže ji určitě zařaďte! Vždycky to přirovnávám k tomu, že byste si neumyly ruce před tím, než si je natřete krémem.

A proč k tomu používat kartáček Skinvigorate? Popravdě, i kdyby to nemělo účinek hloubkového čištění, byl by to stejně můj favorit. Už první zkušenost s ním mi potvrdila, že to bude moje nová láska. Fantastická masáž celého obličeje a dekoltu, kterou si každý hned zamiluje! :)

 

 

 Botanical řada + text k obrázku: Botanical řada je vhodná pro mladou pleť do 25 – 30 let. Čištění i krém se používají v množství velikosti hrášku a díky velké gramáži vydrží přípravky až 9 měsíců.

U hydratačního krému už je to s péčí trochu lepší. Každý totiž po umytí obličeje cítí většinou nepříjemné pnutí pleti. To je dáno tím, že jste zbavili nejen nečistot, ale i „ochranného filmu“, který si pokožka sama vytváří. Když nedodáte hydrataci krémem, pleť musí tuto ochranu vytvořit sama a tím se vyčerpává. Z toho vyplývá, že rychleji stárne. Možná to nepoznáte teď ve dvaceti, ani za 5 let. Ale po třicítce pleť ztrácí vaziva daleko rychleji a vaše „nepéče“ se vám vrátí! Navíc tím, že pleť „neuzavřete“ krémem, dáváte volný vstup všem bakteriím a nečistotám, které si volně létají vzduchem a čekají jenom na vás. :) Nezapomínejte také hydratovat pleť zevnitř a každý den tělu dopřejte alespoň 2-3 litry čisté vody denně, každou kávu zapijte 3 dl vody a vyřaďte slazené nápoje.

A proč používat třetí krok, tedy oční krém? Úplně na začátek řeknu, že výběr správného očního krému je základem pro mladý vzhled. Kůže očního okolí je totiž nejtenčí a nejjemnější na celém obličeji a proto je nutné jí dodávat správnou výživu, jinak začne velmi brzo stárnout. Jiný krém samozřejmě budete používat ve dvaceti, kdy stárnutí předcházíte a jiný po čtyřicítce, kdy v pleti ubývá kolagen a potřebuje jej dostávat jinou cestou. V tomto období doporučuji určitě oční krémy, které nejsou zcela koncentrované. Vysvětlím to na příkladu zvířátek! :) Doma máte kočičku, která je zvyklá, že všechnu potravu dostává od vás, nemusí si ji tedy sama obstarávat, a proto zleniví a čeká jen na svoji denní dávku od vás. Stejně je to s vaší pletí! Pokud budete dodávat pleti 100% koncentrát jakékoliv účinné látky, sama ji přestane vytvářet a snažit se zůstat mladá, protože ji má už přece jistou! A co se stane po vysazení nebo změně přípravku si určitě dokážete představit sami. Velmi snadná logika. :)

A konečně k odličovači očí! Holky, jak už jsem psala u očního krému, kůže kolem očí je velmi tenká a potřebuje výživu, ne ji ještě zatěžovat. Což většina z nás dělá každý den alespoň řasenkou. A tak opravdu !OPRAVDU! největší chybou je, když oči řádně neodlíčíte. Přišla jste pozdě z večírku a prostě se vám už nechce? Dobře, tak si uvědomte, že už party v zakouřeném prostředí jste dala pleti pěkně zabrat a ještě všechen prach a kouř na ní necháte? Nejen, že vám oči stárnou, ale polámané řasy a špinavý polštář taky nejsou zrovna známkou pravé dámy.

 

 

TimeWise řada + text k obrázku: Přípravky TimeWise jsou doporučovány ženám mezi 30. – 40. rokem. Oproti řadě Botanical jsou obohaceny o látky proti prvním známkám stárnutí.

Již při výběru správného přípravku pro odlíčení očí myslete na to, že byste pleť měla nejen očistit, ale dodat jí i potřebné látky. Já používám dvoufázový vodou ředitelný odličovat od Mary Kay, který vám vydrží asi rok, chrání pokožku očního okolí a vytváří na ní ochranný film na dotyk podobný silikonu. Na navlhčený vatový tamponek stačí 3 kapky a všechny stíny, linky i řasenka jsou pryč v mžiku. Že pořád používáte micelární vodu? Chyba! Ale pokud už ji nechcete rovnou vyhodit do koše, alespoň ji oplachujte! Micely jsou totiž chemické látky, které vám nečistoty na pleti shlukují do různých útvarů, kde poté můžete hledat „příjemnosti“ v podobě nejčastěji pupínků.

Samozřejmě toto je vhodná péče pro pleť mezi 20. a 30. rokem, po třicítce už chtě-nechtě přichází čas na obohacení péče o séra, masky apod. Ale to až zase příště. Každopádně tento základ, PROSÍM, přijměte za svůj ve vašem každodenním životě. Nikdy není pozdě začít, hlavně se do toho pusťte!

A jak vybírat správné výrobky pro váš typ pleti? Úplně nejlepší je nechat si pomoci od odborníka a do péče investovat nějakou tu korunu. Věřte, že se vám to dříve nebo později vrátí. :) Důležité je správně se zařadit do věkové kategorie, vědět, jestli je vaše pokožka citlivá, potřebujete řešit problém jako akné nebo předčasné stárnutí apod. Důležité je také určit, jestli jste spíš suchý nebo mastnější typ a vybrat péči přímo na míru.

Potřebujete pomoci s výběrem přípravků vhodných přímo pro vás nebo na cokoliv jiného se mě zeptat? Napište mi zprávu na Beauty by Teri, těším se na vaše dotazy a jsem tu pro vás! S odkazem na tento článek navíc získáváte slevu 10% na všechny výrobky Mary Kay zakoupené u mě! :)

O péči o pleť už toho bylo hodně napsáno, určitě hodně bude, i já bych o ní mohla psát ještě hodiny. Toto je ale základ, který by měl každý znát a dodržovat. Dnes vás už tedy nebudu trápit dalšími informacemi. Zase někdy příště! :)

Takže krásky, zapracujte na svém „plátně“, ať se můžete pustit do malování! Už příští čtvrtek!

Těším se na vás!

S láskou Teri :)

 

Sára Vašková

Beauty by Teri
Kosmetická poradkyně SvatebníBlog.cz