Carolina Herrera je venezuelská návrhářka, která obdivovala nádherné modely proslulého Cristobala Balenciagy. O pár let později stejným způsobem “hlatl” celý svět i jí. Dnes je považována za nositelku elegance a ženskosti, která nechybí v žádné její módní kampani. Její tvorba bývá ryze romantická a miluje květinové vzory. Ve svatební kolekci pro JARO 2016 se nechala dokonce unést jasmínovým květem.

 

Carolina Herrera se narodila roku 1939 v Caracasu do rodiny venezuelských aristokratů. Již ve třinácti letech navštívila s babičkou svou úplně první módní přehlídku v Paříži proslulého Cristobala Balenciagy. Jelikož patřila do tehdejší “venezuelské elity, pod nátlakem se tehdy jako velice mladá vdala za Guillerma Behrense Tella, s kterým má dvě dcery. Po rozvodu se konečně dostala do světa módy jako publicistka u Emilia Pucciho, italského návrháře, jehož jméno se stalo synonymem pro modely s mnohobarevnými vzory populární v 60. letech. V následujícím období se pak měla možnost setkat i s britskou princeznou Margaret nebo americký umělcem Andy Warholem. Díky proslulé newyorské diskotéce Studio 54, se také začala na veřejnosti objevovat jako jedna z nejlépe oblékaných žen.

 

 

Kolem čtyřicátého věku jejího života přešla do další fáze své tvorby. Zvažovala byznys okolo navrhování látek, ovšem její přítel Count Rudi Crespi, který pracoval pro Valentina a znal velmi dobře prostředí haute-couture, ji orientoval přímo na návrhy oblečení. V roce 1980 tedy navrhla její první kolekci. Díky kladným reakcím  přesídlila do New Yourku. Všechny sofistikované ženy se zamilovali do její tvorby díky jednoduché komplikovanosti jejich modelů. Klasická tvorba tvarů, jako jsou tužkové sukně, úzké kalhoty nebo balónové šaty, začala v roce 1981 a zahltila celý její módní dům.

V čem tkví její úspěch? Klade důraz na eleganci, ženskost a smyslnost, což jsou nadčasové prvky, které se budou líbit pořád. Tyto všechny prvky vnesla do vlastní  kosmetiky, značky kabelek, šátků nebo rób, které již excelovali i na červeném koberci.

 

kolekce 2016

 

Ve svatebním prostředí, pro jaro 2016,  přidala trochu futuristických linií a nedbalého stylu. Ležérní styl převládal i v provedení svatební kampaně. Jako by klasické denní prostředí, v nímž byly šaty nafoceny, přiblížilo high-end módu i obyčejným smrtelníkům. Ovšem od své romantické ženskosti určitě neustoupila. Do svatební kolekce zapojila tentokrát také jasmínové pugéty, takže ani tolik oblíbený květinový vzor nechyběl.

Nechte se tedy dnes inspirovat high-end módou v NewYourském stylu.

 

„Mám ráda myšlenku elegance a komplikovanosti, ale pokud je součástí oblečení nebo parfému, musí ta komplikovanost vypadat jednoduše,” říká sama  Carolina Herrera.

 

 

Zdroj:carolinaherrera.com

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz