V roce 2013  PANTONE zvolil barvou roku zelený odstín EMERALD 17-5641. Ikdyž je rok 2013 už dávno za námi, považujeme tuto barevnou svatební kombinaci za skvělou volbu. Posiluje náš pocit pohody, spojením s bílou a zlatou  dosáhnete elegance a harmonie. A jak na to ? 

 

Tento odstín je nejčastěji spojený s brilanty a drahými kameny,proto Emerald vnímáme sofistikovaně a luxusně. V mnoha kulturách a náboženstvích se již od starověku považuje Emerald za barvu krásy a nového života. Po celá staletí se mnohé země rozhodly zelenou reprezentovat hojení, regeneraci a jednotu.

 

 

“Zelená je nejhojnější odstín v přírodě – lidské oko totiž  vidí zelenou mnohem více než jiné barvy ve spektru,” řekl Leatrice Eiseman, výkonný ředitel Pantone Color Institute®.

Oblíbenost roste po několik sezón, a to zejména v oblasti módy a couture trzích. Je vhodná pro každou příležitost, nenadarmo se říká smaragdová klasika Emerald oživuje všechny barvy ve spektru a je vhodná pro jakékoliv období od jara – léta – podzimu i zimy.

Co se týče makeupu  dramatizuje všechny barvy očí, je kompatibilní s modrýma očima a zintenzivňuje oříškově hnědé oči. Emerald je také perfektním doplňkem k broskvové, růžové,  rubínově červené nebo barvě lilku – a to samozřejmě neplatí jen pro barevnou paletu rtěnek.

Co více dodat… ? Raději si galerii sami prohlédněte, třeba vám něco padne do oka.

 

 

 

 

Zdroj: pantone.com

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz