Generace diváků jsou ovlivňování různými seriály, z různých prostředí. Prožíváme s nimi každou životní zápletku a důležité momenty sledujeme se zatajeným dechem jakoby byly naše vlastní. Možná i proto, že se s nimi v mnohých situacích ztotožňujeme. Na ty nejdůležitější zlomy, jako je například svataba, čekáme i několik sérií, a tak není divu, že ohledně očekávaných svatebních rób máme vysoké očekávání.

 

My jsme dnes vybrali tři seriály, které oslovily nepřeberné množství nevěst. Přátele (z roku 1994), Sex ve měste (z roku 1998) a Jak jsem poznal vaši matku ( z roku 2005).

 

Kultovní seriál “Přátelé” ovlivňil nejednu generaci diváků. V průběhu natáčení proběhly hned tři svatby hlavních aktérek. Rachel, která utíká od jejího sňatku s Barrym ve svatebních šatech ve stylu 90. let.  Za to Moničiny svatební šaty navrhl House of Bianchi, který dbal na čistou a jednoduchou siluetu šatu, který doplnili pouze o katedrální závoj z volných vln. Poslední v řadě byla Phoebe, která si oblékla nečekaně tradiční svatební šaty.

 

  Foto : NBC / Neal Peters Collection /Foto: Getty Images less/ Foto : Warner Bros. / Courtesy Neal Peters Collection

 

Dalším z velice oblíbených seriálů, bežící dlouhá léta je “Sex ve městě”. První  v řadě se vdala představitelka Charlotte , kdy při druhém sňatku s Harrym sáhla po svatebních šatech z dílny Badgley Mischka, šaty byli jednoduché a velice romantické díky detailům jako byli spuštěné ramínka a výšivky. Miranda, jako vždy nepodlehla tradiční svatbě a zvolila sametový vínový oblek. V poslední řade se vdala Cariie Bradshawová, která si po dlouhé životní etapě bere svého “pana božského”, pravým jménem Johna Jamese Prestona. Ji ovšem zdobila róba Vivienne Westwood. To pravé šťestí ji ovšem přinesly až modré střevíčky z dílny Manolo Blahnik.

Foto: HBO/Courtesy of Everett Collection

Jako třetí seriál jsme vybrali velice oblíbenou sérii  “Jak jsem poznal vaši matku“. Lilynina a Marshmallowa svatba byla docela katastrofa, ovšem o svatebních šatech Monique Lhuilliera se takto určitě nedá mluvit.

Celá finální období seriálu byla věnována Robin a Barneymu. Robininy svatební šaty navrhl také filipínksý návrhář Monique Lhuillier a patří do jeho jarní kolekce roku 2011. Model je specifický  nejen střihem zdobeným krásnou broží, ale také svými rukávy, které navazují na náprsenku.

Foto: CBS

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz