Co se týče barevného svatebního trendu pro rok 2016, již jsme vám představili barevnou kombinaci ROSE QUARTZ 13-1520 & SERENITY 15-3919. Poprvé ovšem dochází k prolínání dvou odstínů, takto dosáhne vaše svatba snového nádechu.

 

 

Kombinace se inspiruje běžným moderním dnem, který je plný stresu a problémů. Snažili se, aby nová barevná kombinace navodila pocit klidu a pohody. Psychologicky splňují naši touhu po uklidnění a nastolí snový a jemný pocit, který v dnešní době chybí.

 

A proč zrovna tyto dva tóny barev?

“Spojením těchto tónů  prokázali  inherentní rovnováhu mezi teplejším tónem růžové a chladivě  klidnou modrou. Odrážející spojení relaxace a  wellness , stejně jako uklidňující smysl pro pořádek a mír,” řekl Leatrice Eiseman, výkonný ředitel Pantone Color Institute®.

 

Dalším podstatným aspektem je zpochybnění tradičního vnímání barev. V mnoha částech světa jsme svědky rozostření rovnosti žen a mužů, a to i co se týče módy. Tento více jednostranný přístup k barvě se shoduje se společenskými pohyby směrem k rovnosti žen a mužů. Použití této nové barevné kombinace může fungovat jako forma vyjádření naší generace.

Jak tedy zakomponovat tyto dvě barvy do svatební tabule a recepce? V naší galerii najdete mnoho nápadů, které vás mohou inspirovat:

 

 

ROSE QUARTZ je přesvědčivý, ale jemný tón, který vyjadřuje soucit a pocit vyrovnanosti. SERENITY je vzdušný odstín modré barvy bez tíže, přináší pocit oddechu a relaxace i v bouřlivých časech. 

Ať už v měkkém nebo tvrdém povrchovém materiálu ,vždy dosáhnete požadovaného efektu klidu a relaxace. Můžete je použít v jakékoliv úpravě – matné , s metalickým a lesklým efektem, propojit je můžete i  s ostatními středními tóny včetně zelené a fialové , bohaté hnědé , a všech odstínů žluté a růžové. Pokud přidáte stříbrnou nebo bronzovou dosáhnete  jiskřivého efektu.

 

 

Zdroj: stylemepretty.com
               pantone.com

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz