Barevný odstín MARSALA  18 – 1438 vychází z odstínu  přirozeně robustního a zemitého červeného vína, jako barva roku se stala v roce  2015. Ikdyž je tento rok již za námi a už jsme vám loni představili nový barevný trend pro rok 2016, pokud chystáte svatbu v tmavším stylovém zemitém tónu, tento odstín je ten pravý.

 

” Marsala obohacuje naši mysl, tělo a duši, vyzařuje důvěru a stabilitu. Je to svůdný odstín, ten, který nás vtahuje do jeho všeobjímajícího tepla.” Takto okomentoval odstín roku 2015 Leatrice Eiseman, výkonný ředitel Pantone Color Institute.

 

Podobně jako alkoholizované víno, které dává odstínu jeho jméno, tento vkusný odstínu ztělesňuje uspokojující bohatost naplňujícího jídla zatímco jeho základ vycházející z  červeno-hnědých kořenů vyzařuje sofistikovanou, přírodní zemitost. Je to všeobecně atraktivní a stylové tón a snadno se uplatňuje v módě, kráse, průmyslového designu, bytového textilu a interiérů. S jakým jiný odstínem jej můžete ladit vám dnes ukážeme v naší galerii, která vás může inspirovat:

 

 

 

Všestrannosti Marsala

  • Je stejně atraktivní pro muže a ženy, Marsala je vhodný odstín pro oděv a doplňky,  podporuje barevnou tvořivost a experimentování.
  • Odstín je lichotivé pro mnoha odstínů pleti, tato smyslná a jemná barva a je skvělá při  zvýraznění  tváře, rtů, barvy na nehty, stíny i vlasy.
  • Dramatické a zároveň uzemňující  bohaté  červeno-hnědé barvy  přináší teplo do interiérů.
  • Je vhodnou barvou pro tisk a další výtvory z papíru. Matným povrchem podtrhuje  ekologickou povahu, zatímco přidáním lesku zprostředkuje zcela jiné poselství půvabu a luxusu.

 

 

Se stále rostoucí popularitou květinových potisků a proužků, bude variace tohoto odstínu neustále hitem. Tento vysoce dramatický odstín  kombinujte s neutrálními barvami, včetně teplejších taupes a šedé. Jeho naleštěné podtóny jsou vysoce kompatibilní s jantarovou, zlatými odstíny a také odstíny zelené – ať už  v tyrkysovém nebo  šedozeleném odstínu.

 

Bez názvu

 

V neposlední řadě bychom rádi podotkly, že tento odstín je vhodný pro multikulturní svatby!

 

 

Zdroj: pantone.com

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz