S Novým rokem přichází mnoho změn! Nevíte si rady se svou image? A co potom s účesem? Chcete se stát “divou” večírku ale nejste si jistá jak?

V tomto článku najde 10 inspirací nejen ta, která se účastní letos nějaké večerní párty, ale  každá z nás která chystá jen malou oslavu s přáteli, posezení u slavnostní večeře, nebo ta, která chce jakýkoliv den v roce využít k tomu, aby potkala svého pana dokonalého. A s perfektním trendy  účesem to jde rozhodně lépe než s nudnou kreací pro běžný den.

 

Určitě je dobré si zajistit svou kadeřnici, ovšem těm šikovnějším stačí mít k dispozici příčesek, clip-in vlasů, barvy,křídy do vlasů,  třpytek nebo třeba čelenky do vlasů, s kterými vykouzlíte společenský účes. Následující inspirace vychází hlavně z trendů, které přetrvají i v následujícím roce 2016: 

 

  1. Drdoly získaly novou podobu. Nosí se jako kříženci s pletenými copy do podoby pleteného mohawku.

Drdol á la pletený mohawk z kolekce Halo Hair (vlasy: Joseph Ferraro @ Halo Hair & Beauty / Harrogate, barvy: Natalie Garcia Sanz, make-up: Emily Jane Williams, styling: Siouxsie, foto: Richard Miles.)

 

2. Mimikry ve vlasech. Pokud máta středně dlouhé až dlouhé vlasy, oživte je vzory ve vlasech.

 Stačí si pořídit smývatelné barvy na vlasy ve spreji, nebo si pomoci barevnými křídami na vlasy. Šablonu si snadno vystřihnete z papíru, nebo použijte slabě lepící fólii či pásku.

Kolekce Angelo Seminara – Your Hair assistant Collection, vlasy: Davines Artistic Director Angelo Seminara, barvy: International Creative Colour Ambassador Edoardo Paludo, foto: Jenny Hands, make-up: Laura Dominique, styling: Danielle Van Camp.

 

3. Barevné křídy na vlasy. Právě křídy na vlasy jsou nejjednodušším prostředkem k tomu, abyste si sama a bez kadeřníka vykouzlila slavnostní melír, který další den snadno umyjete.

Účes od Jerry Rais (kolekce DÉJŔ VU Collection, vlasy a make-up: Jerry Rais & Team, styling: Romina Powers, foto: David Arnal.

 

4. Nahraďte blond šedou či stříbrnou. Tento trend je hitem i pro rok 2016. Opět vám pomohou křídy na vlasy, ale i stříbrný sprej do vlasů. Pokud toužíte po opravdové změně využíjte kadeřníka a nechte si ve vlasech vykouzlit trvanlivější šedý melír.

Kolekce D&J Ambrose – Valkyrie Collection (vlasy: Clayde Baumann, make-Up: Katie Moore, oblečení a styling: Jackie Ambrose, foto: Gabor Szantai.

 

 

5. Roku 2016 vrátila růžovou opět do módy. Rose Quartz se stala barvou příštího roku a to i v podobě oživujícího melíru. Ať už zvolíte trvalé barvení, nebo jen dočasné tónování, vaše vlasy budou hodny obdivu!

Rose Quartz a Sernity. Účes je z kolekce TONI&GUY – Spanish Collection (vlasy a make-up: Toni&Guy španělský umělecký tým, styling: Minerva Portillo, foto: David Arnal.

 

 

6. Vraťte krátkým vlasům svou délku pomocí clip-in pramenům. Nemusí se to týkat celého objemu vlasů, trendové je to jenom v zadní partii hlavy. Nezapomeňte opět na možnosti s barvami.

Účes je z kolekce David Corbett Hairdressing – British Hairdressing Awards 2015 (vlasy: David Corbett / David Corbett Hairdressing, foto: John Rawson, styling oblečení: Marika Page a Magdalena Marciniak.

 

7. Hladké drdoly ala femme fatale. Drdoly zůstanou trendy pořád. Vybírejte ovšem ze dvou hitů sezóny – z pletených drdolů, nebo naopak z hladkých výčesů. Obě varianty mohou mít skutečně pompézní tvary a objem a lze je kombinovat i s částečně rozpuštěnými vlasy. Ke všemu vám dopomůží vycpávky nebo příčesky.

Účes je z kolekce David Corbett Hairdressing – British Hairdressing Awards 2015 (vlasy: David Corbett / David Corbett Hairdressing, foto: John Rawson, styling oblečení: Marika Page a Magdalena Marciniak.

 

8. Dejte svým krátkým vlasům pár dekoračních délek pomocí clip-inů. Připněte je na boky! Efektní jsou i přes obličej jako extra dlouhá průhledná ofina.

Účes je z kolekce Watkins-Wright – British Hairdressing Awards 2015 (vítězná kolekce v kategorii North Eastern Hairdresser of the Year, vlasy: Jill Watkins-Wright a Watkins-Wright Hairdressing, foto: John Rawson.

 

9. Hitem jsou copánky pletené těsně u hlavy, pletené copy, copánky a drdoly.

Vlasy: Emma J Steven a Troy Boyd, foto: Jenny Hare, make-up: Melissa Spaulding, styling: Emma J Steven a Troy Boyd.

 

 

10. Wet efekt – buďte trendy v rádoby mokrých vlasech. Co s vlasy, když vám do odchodu zbývá pár minut? Stačí vám k tomu například produkty značky  L’Oréal Professionnel – flexibilní gel Extreme Splash a sprej pro vysoký lesk Shower Shine.

Vlasy: Karine Jackson s použitím Organic Colour Systems, kreativní ředitel: Errol Douglas, foto: Andrew O’Toole.

 

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz