V první řadě je dobré si sesumírovat kolik vozů bude celkem na vaší svatbě. Nezapomeňte ozdobit vůz nevěsty a ženicha, ostatní svatebčané si své auta zdobí již sami. Je dobré si cestu na obřad a pak na hostinu ujasnit se všemi řidiči. Nezapomeňte, že uspořádání vozů se při cestě na obřad a na hostinu mění.

 

 

Na svatební obřad  vyráží první auto ženicha, se kterým  jezdí jeho svědek, a případně ženichovi rodiče. Libovolné pořadí svatebčanu se pak řadí za ženichovým vozem. Je dobré se ovšem se všemi řidiči domluvit, aby nedošlo ke zbytečným zmatkům. Pokud je cesta složitější, měl by svědek  zajistit například mapy k danému místu.  Poslední pak jede auto nevěsty. Vůz nevěsty je ozdobou svatebního konvoje, proto je nejvíce zdobené.  Při parkování se žádná pravidla neřeší, ale v případě nevěsty, by vůz měl stát nejlépe před vchodem do obřadní síně nebo kostela.

 

 

Po obřadu se vztah snoubenců změnil na manželský. A tak i pořadí se při odjezdu na svatební hostinu mění! Po obřadu místo opouští novomanželé společně a to v autě nevěsty. V autě pak je jen řidič a novomanželský pár. Rodiče se obvykle přemístí do vozu ženicha a  jezdí hned jako druhý vůz. Dále se vozy staví libovolně, většinou podle toho jak jsou nazdobeny.

 

Pokud nemáte k dispozici vlastní vůz, který si zvolíte pro svatební konvoj, máte spoustu možností půjčení různých dopravních prostředků, které splní vaše představy. Pro vaši inspiraci jsme připravili malou galerii svatebních vozů:

 

 

 

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz