Probudila se a stala se princeznou…

Znáte takový ten pocit, když to, co jste si vysnila, je pak úplně “jinak”?

Ano, může to “jinak” být horší, ale já se pokusím sepsat pár tipů, aby pro Vás to “jinak” bylo co nejlepší.

 

 

Především oproti předchozím generacím máme jednoho obrovského pomocníka a tím je internet. Na internetu se můžete inspirovat, vybrat jaký styl šatů a svatby se Vám líbí a k tomu i vhodný účes. Dále doporučuji udělat tohle jako první a ideálně co nejdříve. Já vždycky říkám – “Zákaznice míní, vlasy mění a kadeřnice hledá ten nejlepší možný kompromis”.

A dostáváme se k hlavnímu – výběr kadeřnice pro svatební den. Žena (muž), která to bude mít celé na svědomí. Nejjednodušší by bylo, kdyby Vás česala Vaše kadeřnice, ke které léta chodíte, ale ne vždy je to možné. Ne všechny kadeřnice dělají společenské účesy, každá kadeřnice má svůj rukopis a ten se nemusí slučovat s Vaší představou a bohužel ne na každou je sto procentní spoleh a to bych v den “D” opravdu raději neriskovala.

 

 

K dokonalému svatebnímu účesu bývá obvykle delší cesta než hodina česání ve stresu v onen svatební den. Pokud Vás češe Vaše stálá kadeřnice, má výhodu v tom, že zná historii Vašich vlasů, ví, jak se s nimi pracuje a měla by vědět, co se Vám líbí. Pokud ale tu možnost nemáte, nezoufejte. Můžete se poptat v okolí, jestli někdo ví o šikovné kadeřnici. Osobní doporučení a zkušenosti jsou nejlepší. Spoustu kadeřnic a stylistek má i své facebookové stránky. Ty mají pro Vás plus v podobě ukázek prací a recenzí. Ve svatebních salonech budou mít také určitě pár kontaktů. Někdy je dokonce možnost spojit účes i s líčením. Tím by měla být zajištěna časová souhra. Pak už jen stačí domluvit si minimálně jednu konzultaci, kde řeknete svoje představy o účesu samotném a kadeřnice sama už by měla říci, jestli budete do svatby ještě barvit, stříhat, upravovat, … zkusí si třeba i více variant účesu, zjistí, kolik času účes zabere a co Vás to bude stát. Důležité je, abyste v ní našly důvěru, rozuměly si, navzájem se chápaly a měly stejná očekávání. Pokud tohle splňuje, tak jste právě našly svou svatební kadeřnici :)

 

 

Hodně štěstí při výběru vám přeje Pavla

 

 

Sára Vašková

Pavla Albrechtová
redaktorka/kadeřnice SvatebníBlog.cz