Známe to asi každá. Ráno se probudíme a při pohledu do zrcadla zjistíme, že naše včerejší “ještě nemusím mýt” bylo špatné uvážení. Ale co s tím když nám zbývá jen pár minut, během kterých ani náhodou nestihneme umýt a vyfoukat svoje vlasy? Je více možností, než čepice 😉

 

Prvním a asi nejlepší pomocníkem je suchý šampón. Prodávají jich už opravdu hodně, ale za mě je úplně nejlepší šampon Batiste. Krásně voní a svůj účel splňuje. Stačí ho nastříkat ke kořínkům, lehce promasírovat a rozčesat. Pokud nemáte po ruce suchý šampon, v nouzi pomůže i dětský pudr. Rozumí se, že ho dáme taky na kořínky vlasů ;).

 

Splihlé mastné vlasy budou vypadat úplně jinak i po tupírování. Nejlépe vám to půjde s hřebenem z přírodních štětin a ještě lepší bude, když použijete i lak na vlasy.

 

 

Nikdo nebude řešit mastné vlasy ani v uhlazeném culíku. Bude Vám držet celý den a když přidáte lak a uhladíte kartáčem z přírodních štětin, bude vypadat opravdu skvěle. Jako doplněk můžete použít nějakou ozdobnou gumičku nebo čelenku.

Menší výhodu mají i slečny s kudrnatými vlasy. Stačí, aby si na vlasy přidaly tužidlo nebo gel a sprej s mořskou solí a skvělý účes s mokrým efektem je na světě.

 

 

Další možností je lehké přefoukání přes kulatý kartáč. Lepší výsledek a dlouhodobější efekt dosáhnete, když si dáte ke kořínkům tužidlo nebo objemový sprej. Pokud nemáte čas ani na jedno z výše uvedených, pak už zbývá opravdu jen čepice nebo klobouk, ale i to může být stylový doplněk….

 

Pamatujte vždy na to, že vám jak suchý šampon, tak účes pouze pomůže v daný den, nikdy nenahradí umytí a proto až budete mít více času, tak hurá do toho, ať nemusíte další ráno řešit to samé…

 

Co nejméně takových dní vám přeje Pavla

 

 

Sára Vašková

Pavla Albrechtová
redaktorka/kadeřnice SvatebníBlog.cz