MK salon je svatební studio působící hlavně v okruhu Mariánských Lázních. Salon nás oslovil hlavně komplexností svých služeb, s čím vším Vám tedy při přípravě vašeho svatebního dne pomůže?

 

 

Co vše nám tedy salon může jako snoubencům, či svatebčanům nabídnout? Co vše zaštiťujete?

Jsme svatební studio, které sídlí v Mariánských Lázních přímo naproti vlakovému nádraží. Čas je pro nás všechny drahý, proto mě těší, že snoubenci od nás odcházejí s pocitem, že za krátký čas zařídili spoustu věcí a na jednom místě mohou vybrat ty nejkrásnější šaty pro svůj den „D“, koupit, nebo půjčit oblek pro ženicha, obléci ostatní svatebčany, objednat svatební oznámení, objednat snubáčky (máme velký výběr snubních prstenů ze zlata, stříbra, chirurgické oceli) od renomovaných tuzemských výrobců a to včetně vzorkovnic. Zajistíme fotografa, kameramana, svatební dopravní servis, vizážistické služby, květinový servis, catering, svatební dort, výslužku, hudbu pro jejich svatební den, vše od prověřených dodavatelů, které za devět let činnosti máme. Půjčujeme také svatební stany, potahy na židle, ubrusy atd. Rádi doporučíme místo pro obřad a konání svatební hostiny.

Nejen jako majitelka preferuji osobní přístup a to zvláště u nevěst/ snoubenců. Doporučuji se objednat na konkrétní termín, kdy se mohu věnovat pouze jim, nabízím termíny i mimo pracovní dobu, či o víkendech. V tomto směru se snažím zákazníkům co možná nejvíce vyhovět.

 

 

Co se týče svatebních šatu, jaké typy šatů můžete nevěstám nabídnout? Jak velké portfolio Vaší nabídky evidujete a jak často doplňujete nabídku?

Co se týče šatů, snažím se, aby jsme měli co největší výběr ve všech velikostech, nejen v běžných konfekčních, ale například i v nadměrných, a i tak se nám stane, že na zákaznici šaty prostě nemáme, buďto má jinou představu, nebo žádné šaty nesedí. V tomto případě nabízíme možnost nechat si šaty na míru ušít k zapůjčení i k prodeji. Této možnosti v minulosti využilo již mnoho zákaznic a musím říct, že vždy se šaty povedly a nevěsty odcházely spokojené. Velké díky za tuto možnost patří mé dodavatelce, která je naprosto spolehlivá, precizní a vždy se snaží, aby takováto zakázka dopadla co nejlépe.

 

Můžete nám prozradit dle Vašeho postřehu v tomto oboru, po čem nevěsty nejčastěji sáhnou ve Vaší nabídce? Co je momentálně trendy a jaký na to máte názor Vy?

V naší nabídce máme šaty od tří dodavatelů. Myslím, že to bohatě stačí. Všichni mají ve své nabídce to, co je právě trendy od jednoduchých šatů po bohaté tylové. Ty jsou momentálně nejvíce oblíbené, alespoň v našem salonu. Bylo tomu tak minulou svatební sezonu a z ohlasů a výběru šatů nevěst, které budou mít svatbu příští rok tomu nebude jinak. Hodně velká poptávka je také po šatech s krajkovými vršky, které částečně, nebo zcela zakývají dekolt. Moderní jsou též krajky a šaty, které mají různě dlouhé rukávky, nebo krajkovaná bolerka. Ty doporučuji i ke všem šatům ve větších velikostech. Barvu nevěsty stále nejvíce preferují bílou. Ale i tak se v našem salonu objeví čas od času nevěsta, která nechce jít s davem a šaty na svou svatbu zvolí barevné, půjčovali jsme šaty černé, fialové i červené.

 

Aktuální nabídka salonu.

 

Kromě široké galerie svatebních šatů máte také velké portfolio společenských šatů. Jak často obměňujete tento sortiment?

Neustále se snažím šaty obměňovat a nakupovat nové modely, je to vlastně takový koloběh. Lidé si myslí, že právě začala plesová sezona a my v salonech už připravujeme kolekce na svatební sezonu. Již nyní v polovině listopadu máme objednanou většinu svatebních šatů na další rok. Kompletní kolekce by měla být u nás do konce ledna 2016, to se naplno rozbíhá svatební sezóna a nejvíce nevěst chodí zkoušet a rezervovat své svatební šaty právě v průběhu ledna, února, března. I tady platí čím dříve, tím lépe. V těchto měsících jsou i plesy, takže my v salonech se začátkem roku nezastavíme.

Další šaty nepravidelně nakupujme v průběhu obou sezón – tedy svatební i plesové. Zejména u plesových šatů musíme sortiment neustále obměňovat a pořizovat nové modely tak, aby nebyly okoukané a pak také máme stálé zákaznice, které si půjčují i několik modelů za sezónu a samozřejmě chtějí stále něco nového.

 

V nabídce máte také spodní prádlo. Jakou značku tedy zastupujete? A co byste poradili při správném výběru svatebního prádla?

Ptáte se na spodní prádlo, které v salonu prodáváme. S prodejem jsme začali před nedávnem a jde o prádlo italské značky Lormar, vedeme zejména podprsenky, které jsou velice kvalitní a pro ty nevěsty, které potřebují zvětšit objem, jsou skvělou volbou. Nejvíce prodáváme push up podprsenky korzetového střihu v barvě bílé a tělové.

 

Oblékne se u Vás také muž?

Na své si u nás v salonu přijdou i muži – ženiši. Pánské obleky půjčujeme i prodáváme za velice příznivé ceny. K obleku je u nás možné zakoupit košili, svatební regatu, kravatu či manžetové knoflíčky. Obleky si muži na svou svatbu ve větší míře kupují než půjčují. V salonu máme na výběr obleky od velikosti 48 do 62.

 

Jako salon jste nás zaujali také díky velkému počtu pozitivních referencí. Které si nejvíce vážíte? Můžete nevěstám třeba i poradit, čeho se držet, aby se cítily ve svůj velký den dobře a jedinečně, například nějaký postřeh od jiných nevěst :-).

 Za kladné reference a pochvaly od zákaznic/ zákazníků jsem nesmírně ráda a moc si jich vážím. Nejde říct, které hodnocení je pro mě nejcennější, věřte mi, že všechny. Jsou pro mě velkou odměnou. Jako zákazník totiž vím, jak je hodnocení a doporučení jiných lidí, zejména známých, důležité pro rozhodnutí, kde svůj nákup uskutečním a sama se doporučením hodně řídím.

Jestli mohu zákaznicím poradit, aby se ve svůj den „D“ cítily dobře a jedinečně? Ano, myslím, že je nejdůležitější prožít tento velký okamžik bez zbytečných nervů a stresu. Obklopit se lidmi, kteří jsou snoubencům blízcí, které mají rádi a jsou šťastní, že s nimi mohou sdílet jeden z nejkrásnějších dnů jejich života. A ze svých zkušeností bych ještě doporučila, aby si od nikoho nenechaly mluvit do příprav, výběru dodavatelů pro svatbu, výběru šatů, místa konání svatby, atd. Nemyslím tím nenaslouchat radám, ale mám na mysli rozmlouvání jejich společného rozhodnutí.

 

 

Poslední otázka bude směřovat na Váš názor na momentální invazi svatebních šatu ze zahraničních levnějších portálů. Na co by si nevěsty při výběru šatů měly dát pozor?

Poslední Vaše otázka – můj názor na invazi levných svatebních šatů ze zahraničí, zejména z Číny. Musím říct, že o opravdovou invazi šlo spíše před 3-4 lety, naštěstí, i když se tam stále nakupuje, není to v takové míře. Ano, některé nevěsty se nechají nalákat nízkou cenou a krásným obrázkem, který prodejce nelegálně stáhne od výrobce značkových šatů. Bohužel realita je potom jiná, šaty nevypadají hezky, nejsou kvalitně ušité, opadávají kamínky, tam, kde má být krajka, je ubohá atrapa, atd. A nakonec nevěsta zjistí, že takovéto šaty jsou téměř nepoužitelné a musí investovat nemalé peníze do oprav, úprav tak, aby šaty byly alespoň nositelné. Ve většině případů je totiž reklamace nereálná a náklady na dopravu zpět k prodejci by mnohdy převýšily částku za šaty. Přitom si myslím, že je u nás tolik svatebních salonů a studií s krásnými, kvalitními šaty, že si opravdu každá nevěsta přijde na své. Důležité je vybrat kvalitní salon s dobrou obsluhou, která své práci rozumí, dokáže nevěstě poradit nejen s výběrem svatebních šatů, ale i s doplňky. Podle šatů nasměrovat na typ květiny, účesu, líčení, atd.

 

Přeji všem budoucím nevěstám šťastnou ruku při výběru těch nejkrásnější svatebních šatů. Monika Kozlová – majitelka svatebního studia MK salon Mariánské Lázně

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz