Blahopřejeme! Jste oficiálně nevěsta. Pravděpodobně jste mimořádně nadšená, že můžete začít plánovat Váš den D. Možná jste už i zahlcená všemi informacemi a nevíte, kde začít. My jsme tady právě proto, abychom Vám se vším pomohli. Sepsali jsme pro Vás top 10 věcí, které by jste Vy a Váš snoubenec měli vzít v úvahu při volbě Vašeho data svatby .

 

1. Váš plán

Ujistěte se, že Váš vlastní rozvrh Vám dovolí si vyhranit dostatek času na před- svatební a po- svatební aktivity. To znamená čas na zkušební oběd. Pokud toužíte po specifické lokalitě – musíte počítat s časem na cestování a v neposlední řadě i na líbánky. Například pokud jste účetní, pravděpodobně nebudete chtít řešit svatbu v období mezi lednem a dubnem.

 

2. Rozpočet 

Při zvažování svatebního dne, bude váš rozpočet klíčovým faktorem, jak se rozhodnete. Pokud jste finančně limitováni, ale máte jasnou představu o stylu svatby, měli by jste zvážit danou sezónu. Například pokud chcete pivoňky, zvažte jejich hlavní sezónu, což je květen. Pokud je rozpočet opravdu napjatý, zvažte měsíc mimo hlavní svatební sezónu. Tip: listopad je levnější než červen a neděle jsou méně nákladné než soboty.

 

3. Místo konání – dostupnost

Věřte tomu nebo ne, Vaše vysněné místo konání volte 12 až 18 měsíců předem. Ujistěte se o dostupnosti co nejdříve. Pokud uvažujete o netradičním svatebním dějišti, počítejte s větší časovou flexibilitou.

 

 

4. Služby  svatebních prodejců

Pokud znáte místo konání a dokonce máte vybrané dodavatele pro svatbu (fotograf, květinářství, kadeřnictví, vizážistka, catering, apod.), které chcete oslovit, zjistěte si jejich dostupnost ASAP! Populární fotografové mají rezervace i na rok dopředu. Na druhou stranu, pokud Vám nesedí do data pouze pár svatebních služeb, jsou určitě nahraditelné jinými.

 

5. Roční období a styl

Zvažte styl, který jste si vybrali pro svatbu a vyberte sezónu, která tomuto stylu nejlépe vyhovuje. Například, pokud toužíte po venkovní zahradní svatbě, budete mířit na jarní nebo letní období. Nezapomeňte ovšem na tzv. prázdninový faktor, tzn. že rodina i přátele odjíždí na dovolené a prázdniny. Pokud si ale představujete raději elegantní zimní svatbu, zvažte možné svátky. Takže zhodnoťte veškeré nevýhody, například v prázdninovém období mají majitele míst konání tendenci navyšovat cenu. Mějte na paměti, že slunce v zimě zapadá dříve, takže máte měně času na svatební aktivity (například focení).

 

6. Významná data

Speciální svatební termíny, které vychází z různých shodných čísel (například: 6.6.2016, 16.6.2016 apod.) jsou zábavné a snadno zapamatovatelné, ovšem jsou okamžitě rezervované. Zvažte výběr data i podle nějakých významných událostí, které jsou důležité třeba i pro Vašeho snoubence. Například výročí, první rande a různé jiné roztomilé příběhy, s kterými se můžete podělit třeba v pozvánce pro hosty.

 

7. Rozvrh samotných hostů

Ujistěte se, že nejdůležitější hosté Vaší svatby jsou v daném datu přítomni. Hlavně v okruhu nejbližší rodiny, přátel a také svědků. Dávejte také pozor na to, aby se nekryly dvě svatby v podobném okruhu lidí. Tak by stejně pozvaní hosté mohli mít problém v rozhodování.

 

8. Doprava

Pokud si vyberete místo konání například v nějakém hotelu v Tatrách, budete muset myslet na to, jak nejlevněji dopravit všechny hosty na místo konání. V tom případě je důležité zajistit dopravce nebo řidiče, kterého si v daný termín budete rezervovat.

 

9. Nečekané faktory

Měli byste zvážit i své vlastní zdraví, nebo zdraví svých rodinných příslušníků. Pokud jste například těhotná, nebo je těhotná kamarádka či sestřenice. Pokud někdo z rodiny onemocní, nebo se stane nějaká neočekávaná situace, budete si chtít se vdáváním pospíšit.

 

10. Líbánky

Pokud se chystáte jet na líbánky, budete upravovat datum tak, abyste si užili také Vaší vysněnou novomanželskou dovolenou.

 

zdroj: munaluchibridal.com

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz