Aranžérství a dekoratérství Aranždekor.cz je úzce spjato se svatebním veletrhem “ SVATBA JAK MÁ BÝT”, a proto jsme i s tímto dodavatelem chtěli udělat rozhovor o tom, co můžou přinést Vaší svatbě.

 

Majitelkou této moderní firmy je Jitka Svobodová. Nás zajímá impulz, který Vás přivedl k této práci a samotnému projektu? 

Od mala jsem věděla, že budu dělat práci s kytičkami. První svatební dekoraci jsem dělala kamarádce, a po tom co se v okolí rozkřiklo, že se tomuto oboru věnuji, další práce na sebe nenechala dlouho čekat. Zaměřila jsem se zejména na svatební dekorace a floristiku a snažím se klientkám dopřát luxus a komfort svatby na klíč co se týče tohoto oboru.

 

Co vše vaše firma zajišťuje a nabízí zákazníkům?

Veškerý květinový servis pro svatbu od svatební kytice pro nevěstu až po květiny pro družičky. Nemalým dílem mé práce jsou také svatební tabule.

 

10474733_722857891088898_8268934450021402913_n

Momentálně také spolupracujete se svatební agenturou “Svatba ♥ jak má být”. Co vše pro firmu zajišťujete? Jak probíhá spolupráce s Vámi?

Veškeré květinové dekorace a také dekorování svatební tabule. Spolupráce s agenturou a zejména s paní Šárkovou je velice úzká. Schůze s klientkou se zúčastňujeme obě, abychom nevěstě co nejvíce pomohly a poradily.

 

Co by jste doporučili snoubencům připravující svatbu ohledně floristických příprav? Co je nejdůležitější pro samotné plánování?

Se vším ráda poradím, ale každá nevěsta má jiný styl. Z toho důvodu se ještě před schůzkou ptám jaká je představa o barevnosti a případně jaký druh kytičky se nevěstě líbí. Připravím si nějaké návrhy a na schůzce už podle vzhledu nevěsty probereme nejlepší varianty, abychom podtrhli její krásu.

 

 

Jakou největší svatební událost jste již jako firma připravovali? Jak moc rozdílné jsou přípravy a od čeho se to odvíjí?

Každou svatbu připravuji, jakoby byla pro princeznu a vždy jsem nervózní, zda nezavolá, že takhle si to teda nepředstavovala. Naštěstí se mi to ještě nestalo ☺

Přípravy se jednoznačně odvíjejí od přání a představ nevěsty. Některé nevěsty mají přesnou představu, jiné si rády nechají poradit. Někdo má daný rozpočet, jiný se tzv. rozšoupne. Vždy se snažím vyhovět všem co nejvíce.

 

 

 Můžeme se s Vámi potkat i na nějakém  připravovaném svatebním veletrhu?

Pravidelně se zúčastňuji svatebního veletrhu v Třebíči, který se každý rok koná začátkem února.

 

Jaké jsou trendy pro následující sezónu podzim / zima 2015 ? Co by jste doporučila ohledně svatební výzdoby na toto období?

Rokem 2015 vládne tzv. Boho styl – je směskou hippie a přírodních dekorací – svíčky, krajka, květinové věnečky ve vlasech, na volno vázaná kytice nejlépe z lučních květu atd. Tento trend bude určitě pokračovat i příští rok.

 

 

Všimli jsme si, že i na webu již máte velice příjemné reference zákazníků. Existuje nějaká reference, na kterou jste pyšná?

Pokaždé, když se mi nevěsta po svatbě ozve, že byla spokojena, je to pro mě odměna. Vážím si toho, že si najde čas na to, aby napsala. Jedna nevěsta mi po svatbě psala několikrát, jak byla se vším spokojena.

 

Na závěr máme na Vás takovou osobnější otázku. Za Vaší dlouholetou praxi, máte nějakou oblíbenou kytu, ke které inklinujete?

To se velice mění, jeden rok je to Gerbera druhý Orchidej. Opravdu nemám žádnou oblíbenou. Všechny jsou pro mě krásné, i bodlák ☺

 

 

zdroj: aranzdekor.cz

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz