I když to vypadá jako krok zpět v letošní sezóně, opravdu jsme nezaspali. Inspirace, kterou Vám dnes přinášíme pochází z majestátné kolekce Ralph & Russo jaro / léto 2015. Kolekce je inspirována bohyní jara, která symbolizuje regenerační schopnosti přírody.

 

36

Základ je postaven na tradičních výšivkách, které se prolínají vzorem kovové pryskyřice. Na róbách využívá nášivky v podobě okvětních lístků, které jsou našity jednotlivě. Dalším specifickým vzorem jsou klíčky a také geometricky uspořádané perlové výšivky. Propracovanou a ostrou barevnou paletu získává z botanického lesku. Zaměřil se na barvy slonovinové kosti a růžovou v podobě růžové hedvábné organzy. Neopomenul ani své oblíbené barvy měkké mince a v neposlední řadě celou kolekci osvěžil barvami chrpy modré.

 

 

Střih je inspirován baletní nevázaností. Dobře zpracovaná hedvábná organza vytvořila na šatech dokonalé volánky, které působí, jako okvětní lístky. Ze stejného materiálu vytvořil další podstatný prvek této přehlídky, a to plášť, kterým dosáhne efektu Nyctinasty (což je cirkadiánní rytmický pohyb rostlin).

 

 

Módní přehlídka působí jako procesí a modely proměnil ve víly a nymfy. Dosáhl toho pomocí strukturovaných límců a zakomponování květinových pupenů do průsvitných šatů. Pomocí všech těchto metod šaty na modním molu jakoby ožily.

 

Ralph & Russo | Haute Couture Spring Summer 2015

 

Strhující finále vyšperkoval čistě ruční prací v podobě svatebních šatů. Tradiční střih vyšperkoval ozdobami z krystalů a stříbrnou nití.

 

Photographer Toby Coulson

zdroj: ralphandrusso.com

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz