Lásku je potřeba projevovat v každodenních maličkostech. To slyšel už asi každý. Ale jenom něco znát, nestačí. Je potřeba to uvést do skutků.  

Zkusme se podívat, jak vypadá vztah bez těch krásných drobností. Jednou za rok jet s manželem na dovolenou a užít si to, ale během roku vedle sebe být spíš jako spolubydlící, kteří mají v životě rutinu. Řeší práci, peníze, děti, občas nějaká hádka, nákupy, spánek, zajištění domácnosti atd.

 

Zeptejte se sami sebe, kdy jste si s manželem/manželkou jen tak sedli na gauč, koukli se na film a drželi se u toho kolem ramen? Když jste minule nakupovali, bylo to ve spěchu, nebo jste měli ruku v ruce? Před odchodem do práce, dali jste si pusu? Jak se běžně doma přivítáte? A těšíte se vůbec na sebe, až se z té práce vrátíte domů? Kdy jste naposledy manželovi/manželce řekli, jak si ho/jí vážíte, a že mu/jí děkujete, co pro Vás dělá?

 

Jsem si jistá, že tyhle věci jdou zažívat a praktikovat v manželství nehledě na to, jak dlouho jste spolu. Všechno z výše zmíněných věcí žádné peníze nestojí. Jsou to maličkosti v pravém slova smyslu. Detaily, které když se denně praktikují, způsobují revoluci ve Vašem vztahu.

 

 

Pokud si ale říkáte: „No jo, ale to by to musel číst i můj partner,“ jste na omylu. Samozřejmě je lepší, pokud se tohle rozhodnou dělat oba. Ale zároveň věřím, že jakmile jeden začne projevovat maličkosti, na partnera to bude mít pozitivní vliv a s velkou pravděpodobností to začne prokazovat i Vám. Pokud se mnou nesouhlasíte, zkuste to sami. Praktikujte tohle týden, měsíc, dva a uvidíte výsledky.

 

Nezapomeňte, že „Láska se rodí z maličkostí, z nichž žije a pro ně umírá.“ jak řekl G. G. Byron.

 

Vaše Monika

 

 

Sára Vašková

Monika Kolmanová
redaktorka SvatebníBlog.cz