Filipínský návrhář Michael Cinco, jehož působištěm se stala pompézní Dubaj, paří mezi světové špičky představitelů Haute Couture modelů.

 

 

 

Možná né každému je tato asociace známá. Pojem Haute Couture je vrcholem módní tvorby a její původ je v Paříži. Ve 20. století se takto označovalo sdružení pařížských tvůrců vysoké módy. Tyto přehlídky povýšily oděv do sféry umění. Modely Haute Couture dodnes určují módní styl a jsou inspirací pro oděvní průmysl na celém světě. Přehlídky jsou velmi nákladné. Probíhají v luxusních prostorech a doprovází je perfektní osvětlení i hudba. Českou představitelkou je například Blanka Matragi.

 

 

Dnes nás ovšem především zajímá inspirace v podobě Michaela Cinca. Jeho vrozená kreativita a mistrovské techniky ho katapultovaly do předních řad de Luxe módy. Jeho svatební šaty jsou nejvyhledávanější značkou nejen na středním Východě. Jeho tvorbu charakterizuje složitost jeho návrhů. Miluje drama, ovšem dbá na to, aby vše bylo v rovnováze s realitou. Svatební róby jsou z nejrůznějších tkanin, které zdobí krystaly Swarovski. Naprosto podlehl umění, které umí převést do svého designu, nikdy ale nezapomíná na svou roli a to, že jeho posláním je splnit fantazie ženy a šaty prodat.

 

 

Narodil se v roce 1971, takže vyrůstal fascinován kouzlem ženy z klasických hollywoodských filmů. Ovlivnila jej elegance a sofistikovanost Marlene Dietrichová, Grace Kelly, Joan Crawford a Audrey Hepburn. Dnes mezi jeho klientelu patří Beyoncé, Rihanna, Lady Gaga, Kylie Minogue, Christina Aguilera, Nicole Scherzinger, Fergie Ferguson, Dita Von Teese, Brandy, Ashanti, Tyra Banks, Naomi Campbell a v poslední době Sofia Vergara, kterou oblékal na Zlatý globus v roce 2013. Zrovna nedávno oblékl britskou popovou hvězdu Palomu Faith do couture šatů v Met Gala v New Yorku.

 

Závěr módní přehlídky týden módy FIDÉ v Singapuru v roce 2013.

 

Michael Cinco se rozvíjí i v jiných směrech v roce 2012 vydal jeho první parfém pod názvem IMPALPABLE (nehmatatelný) v roce 2012. V roce 2015 vypustil jeho vůbec první limitovanou edici kolekce spodního prádla.

 

 

Pro inspiraci dodáváme také záznam z jedné jeho přehlídky.


zdroj: michaelcinco.com

 

Sára Vašková

Sára Vašková
zakladatelka SvatebníBlog.cz