V srpnu se v jedné z nejznámějších aukčních síních světa vydražila série fotek ze svatby princezny Diany a prince Charlese. Série obsahuje celkem čtrnáct černobílých i barevných fotografií ze zákulisí svatebního obřadu v St. Paul´s Cathedral a z hostiny v Buckinghamském paláci.

 

Tyto fotky vidělo jen několik lidí. Lord Lichfield, jediný svatební fotograf, vyfotil spolu se svou asistentkou v zákulisí obřadu několik momentek, které zachycují princeznu Dianu, prince Charlese, královnu Elizabeth a princezny Annu a Margaret. Z fotografií, které ten den vyfotil, udělal lord Lichfield album, které věnoval novomanželům jako vzpomínku na jejich svatební den. Fotky, které nebyly do alba zařazeny pak dal své asistentce, která jediná měla ve svatební den dovoleno dělat neformální fotky rodiny. Ta k nim zařadila své vstupní povolení do Buckinghamského paláce a nyní se rozhodla je vydražit. „Fotky jsem dostala za pomoc na svatbě. Ty černobílé jsem dokonce sama vyvolávala v temné komoře. Žádnou z nich jsem nikdy nepublikovala, a jen pár lidí na nich kdy spočinulo pohledem“, říká fotografova asistentka, jejíž jméno nebylo zveřejněno.

 

 

Momentky ze samotné svatby:

royal-wedding-diana-charles-1-vogue-rr-auctions-b_426x284 royal-wedding-diana-charles-2-vogue-rr-auctions-b_426x284 royal-wedding-diana-charles-3-vogue-rr-auctions-b_426x284 royal-wedding-diana-charles-4-vogue-rr-auctions-b_426x284

 

Fotografie zachycují rozličné chvíle dne. Na dvou je sama královna Elizabeth, která na malinké televizi sleduje v přímém přenosu dav, který stál před palácem, aby poblahopřál novomanželům. Barevné fotografie zachycují, jak návrháři Dianiných svatebních šatů, Elizabeth a David Emanuelovi, aranžují princezninu vlečku k oficiální rodinné fotce. Na několika fotografiích je Diana zachycena se svou nejmladší družičkou, Clementine Hambro, které bylo tehdy jen 5 let.

 

Kreslený návrh svatební šatů Elizabeth a Davida Emanuelových.

zdroj: Voque.co.uk

 

Sophie Šteffková
redaktorka SvatebníBlog.cz